Toplam Yorum: 21 || Toplam Görüntülenme: 12102
Yama Yapımı (Harita)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Merhaba Arkadaşlar ;

Bu kez sizlere yama yapımını anlaıcağım.İlk ben sizlere kendimden bahsedeyim.Adım Emre 13 yaşındayım Eskişehir'de yaşıyorum.Haydi hayırlı okumalar....:

Genelde yamalar harita olarak yapılır fakat harita yapmadan da yapabiliriz. Ben harita yapmını anlatıcağım.İlk önce Ets yi windows moda alıyoruz ki oyundan atmasın.Ets ye girince konsolu açıp ''edit'' yazıyoruz eğer kullandığın haritayı açmak istiyorsan ''edit europe'' yazarak açabilirsin.Yol yapımnı yapmak için New İtem Road seçekleri olması gerekir daha sonrasında Set Default bölümünden yol şeklini yolların kenarlarını ayarlıyabilirz.Tüm seçenekleri yaptıktan sonra mausemuzla tutup bir yerden bir yere çekerek yolumuzu oluşturuyoruz.Hayırlı olsun ilk yolumuzu yaktık.Evlerimizi , Petrollerimizi vs nasıl yapıyoruz diyorsunuz değil mi ? Bende anlatıcağım . New item prefreab yapıp set defoultdan evlerimizi vs.vs seçebiliriz.Modelde de aynı şeyler vrdır fakat modeli şeçerken ''Move İtem'' yapmamız gerekiyor yapmazyas oyundan atabilir.Arkadaşlar biz kendimizde yağtığımız ev , petrol ofislerini tasarlıyıp oyuna aktarıyoruz bunuda z modellerden çiziyoruz.Sign Add den ise editöre aktarımını yapabiliyoruz.Eğer ben diğer haritalardan aldığım reklam panolarının vs. Resmini şeklini değiştirmek istiyorsanız DXbmp programını kullanarak yapabilrsiniz.Diğer mapların base klasörlerini kurcalayın size göre bişiler bulabilirsiniz.

Hadi benden bu kadar devamını siz yaparsınız zaten.Biraz ingilizceye sahipseniz bunu yaparsınız.Z modeelerlede ekleme yapabilirsiniz.

Eğer anlamadığınız yapamadığınız bir yer varsa çekinmeden sorabilirsiniz.
%100 kendi yazımımdır.İzinsiz dağıtılması yasaktır.

Emeğe Saygı
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
anlatımın için teşekkürler artık modderlara rakipler çoğalır herhalde bende denedim şimdi gayet net az ingilizceniz varsa kolay şekilde oynama yapabilirsiniz herşeyi ekliyebiliyorsunuz hatta kendiniz yeni map bile yapabiliyorsunuz Gulumseme çok teşekkürler emrecim
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Önemli değil k.gökçe :

Arkadaşlar yazımda eksiklikler vardı bende düzelticeğim.
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Paylaşım için teşşekürler Gulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
Palyasim icin tessekür edderimGulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 24.05.2018, 15:02 | Theme: MySkins | All edit: semih7106