Toplam Yorum: 7 || Toplam Görüntülenme: 3620
Suudi Kralı'na Altın Kaplamalı Otobüs
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
İslam alemi acı,yokluk içerisinde kıvranırken,islam ülkelerinin kralları israf da sınır tanımıyor.

forumsimulator.com


Bu fotoğraflar, Çırağan Sarayı'nda değil, İstanbul Avcılar'da Dizayn VIP firmasına Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz için yaptırılan otobüsün içinde çekildi. 2 milyon euroya (4 milyon 420 bin TL) mal olan lüks tekerlekli sarayın içerisindeki bütün kaplamalar ise 24 ayar altın. Birçok ünlü isme lüks araçlar dizayn eden Avcılar'da faaliyet gösteren, Dizayn VIP'in sahibi işadamı Erbakan Malkoç'a bir yıl önce Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz'den lüks otobüs siparişi geldi. Projenin üzerinde 8 ay çalışan Malkoç, 50 metrekarelik Mercedes Travego otobüsü 2 milyon euro değerinde yürüyen bir saraya dönüştürdü. Malkoç ve ekibi tarafından el işçiliği ile hazırlanan otobüste bir süit yatak odası, bir salon, 2 tuvalet ile banyo ve mutfak bulunuyor. Duş spirali, musluk, çöp kovası, klozet fırçası, çatal, bıçak ve tabaktaki işlemelerin 24 ayar altın kaplamadan yapılan otobüsün, el işçiliğiyle yapılan ahşapların arasında da yine altın tozu bulunuyor. Kral Abdullah için özel tasarlanan süit odası, otobüsün arka tarafında bulunuyor. 2 metre 5 santimlik ve vücudun istenen bölgesine masaj yapma özelliğine sahip yatağın olduğu odanın tavanı özel bir maddenden yapılmış ve altın suyuna batırılarak renklendirilmiş varak ayna. Odada çalışma masası, el yapımı ve altın tozu kullanılarak hazırlanmış elbise dolabı, mini buzdolabı, altın varaklı LED televizyon, tuvalet ve banyo bulunuyor.

İPAD'LE YÖNETİLİYOR
Otobüsün orta kısmına ise lüks bir salon yapıldı. Salonda misafirler için tuvalet ve kapalı bir mutfak var. Altın varaklı vestiyer, özel masaj sistemli ve 360 derece dönebilen koltuklar ile 2 adet 160 inç LED TV de cabası. Otobüsün şasesi 25 santimetre indirilerek salonun altın işlemeli tavanı yükseltilmiş. Yine tuvaletteki metallerin de altın kaplamalı olduğu mutfak ise özel dizayn edilmiş. Otobüsün en çarpıcı özelliği ise içindeki tüm elektronik donanımın iPad ile yönetiliyor olması. Her türlü teknolojinin üst seviyede kullanıldığı otobüste 1 ton kapasiteli su deposu, jeneratör, sarsılmayı kesen özel tasarım süspansiyon sistemi ve lastikler var.

'13 SİPARİŞ DAHA ALDIK'
İşadamı Erbakan Malkoç, lüks otobüsü hayaller ötesi olarak nitelendirdi. Malkoç, "Dünyada böyle bir otobüs bulunmuyor. Kral Abdullah'a dünyanın en lüks otobüsünü yaptık. Otobüsü götürdüğümüzde prensler ve şeyhler otobüse hayran kaldı. Hepsi otobüsü incelemek için sıraya girdi. 13 tane sipariş aldık. Türkiye'de böyle bir otobüs hazırlandığına şaşırdılar" dedi.Harberlerde gördüm ve paylaşmak istedim video ve resimleri birazdan ekleyeceğim.
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
Yapılmış bi kere elden birşey gelmez bize de seyretmek düşer.
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
çok güzel bi konuya değindin İslam alemi acı,yokluk içerisinde kıvranırken,islam ülkelerinin kralları israf da sınır tanımıyor. bu kadar
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
herşey 24 ayar altın tuvalet fırçası bile Acik-agizli-gulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
buna zamanında tuttuğun altın olsun diye çok dua etmişler herhalde baksana şuraya
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 12.12.2018, 11:07 | Theme: MySkins | All edit: semih7106