Reklam
Toplam Yorum: 4 || Toplam Görüntülenme: 1375
Sohbet Türkiye'deki Yüksek Oyun Fiyatlarına Soruşturma Açıldı!
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Rekabet.Gov.Tr'den yapılan açıklamaya göre ;

Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Ticaret A.Ş.’nin dağıtımını yaptığı bilgisayar ve konsol oyunlarını yüksek fiyattan satışa sunduğu, ana oyun dağıtıcıları ile anlaşma/uyumlu eylem içinde olduğu ve nihai satış noktalarında yeniden satış fiyatını belirlediği iddası ile yapılan başvuruya ilişkin yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.02.2015 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak,

- Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.Ş.,

- Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. A.Ş.,

- Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.,

- Teknosa İç ve Dış. Tic. A.Ş. ve

- Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.

hakkında soruşturma açılmasına, 15-08/108-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere, 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesi, teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasaklamaktadır. Soruşturma, bahse konu teşebbüslerin aralarında yaptıkları yatay ya da dikey anlaşmalarla veya uyumlu eylem halinde bilgisayar ve konsol oyunları alanında 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı.

*Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanunu ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

Umarım Güzel Sonuçlanır.Umarım Gulumseme
Ifade (67)  
K. Y.
#2
Rekabet Kurulu olayı böyle devam ettirdiğine göre bir şeyden şüphelenmiş olmaları gerek. Yine de ümitlenmek doğru olmaz, çünkü adı geçen şirketler çok büyük ve anlaşmalar olduysa bile kanıt falan zor iş. Umarım TL bazında daha uygun fiyatlarda oyun oynarız. Teşekkürler.
forumsimulator.com

forumsimulator.com

Steam ID : worstguy

ETS 2 MP'DE RAPOR ETME ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR TIKLA ÖĞREN
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
(13.03.2015 - 21:27)anılyurdakul Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Rekabet Kurulu olayı böyle devam ettirdiğine göre bir şeyden şüphelenmiş olmaları gerek. Yine de ümitlenmek doğru olmaz, çünkü adı geçen şirketler çok büyük ve anlaşmalar olduysa bile kanıt falan zor iş. Umarım TL bazında daha uygun fiyatlarda oyun oynarız. Teşekkürler.

Tabii ki ümitlenmek doğru olmaz kardeşim çünkü daha önce de aynı şeyler yaşanmıştı.Fakat son 3 aydır yapılan çalışmalar gerçekten ileriye dönük fahiş fiyatları ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.
Ifade (67)  
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Umarım mutlu edecek bir haber gelir Gulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
(14.03.2015 - 00:40)eeg1907 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Umarım mutlu edecek bir haber gelir Gulumseme

Umuyoruz bizde Gulumseme
Ifade (67)  
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 13.04.2024, 12:40 | Theme: MySkins | All edit: semih7106