Toplam Yorum: 5 || Toplam Görüntülenme: 882
Sohbet Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
forumsimulator.com

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)'in doğum gününü bu yıl 11 Aralık 2016 Pazar gününü 12 Aralık 2016 Pazartesi'ye bağlayan gecede (Bu gece) idrak edeceğiz.

Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid kavramı sözlükte "doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı" anlamlarına gelir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Son peygamber Hz.Muhammed'in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça'dan girmiş olan kelime, "Peygamberin doğum günü" anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

Rasulullah (s.a.s.), Fil yılında, Rebi'ülevvel ayının on ikinci pazartesi gecesi dünyaya gelmiştir. Bu, miladî takvime göre, 571 yılının Nisan ayının yirmisi olarak hesaplanmıştır. Onun doğduğu ev, Beytullah'ın doğusundaki Safa tepesinin yanında Mevlid sokağı diye adlandırılan yerdedir.

Peygamberimizin dünyaya teşrifini (doğum gününü) kutlamak için Mevlid Kandilini kutlarız. Mevlid Kandili'ni de; mevlid okuyarak, Kuranı Kerim okuyarak, dua ederek yani kısacası ibadet ederek kutlarız.

Nuruyla alemimizi Şereflendiren Peygamber Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanız dileğiyle. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun..Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar niyaz ederiz.
forumsimulator.com

Neler geldi neler geçti bu da geçer EY KOCA REİS
K. Y.
#2
Tüm Türk-İslam coğrafyasının mübarek gecesini tebrik eder, bu gecenin feyiz ve bereketinden Ümmet-i Muhammed'in nasiplenmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim...
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981
#3
Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandili Mübarek Olsun.

Rabbim şu günün hürmetine Devletimize , Milletimize bu alçakça,kahpece saldırı yapanları kahru perişan eylesin.Böyle bir durumu bir daha yaşatmasın.


forumsimulator.com
Ifade (67)  
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981
#4
konu için çok teşekkürler yavuz kardeşim
tüm Müslüman aleminin mevlid kandili mübarek olsun rabbim bizlere sabırlı olmayı ihsan eylesin
şehitlerimize Allah rahmet etsin yaralılara acil şifalar versin ailelerine sabırlar dilerim
tüm memleketimizin başı sağolsun
forumsimulator.comforumsimulator.com
         
>>>>>>> lütfen abone olunuz <<<<<<   
https://www.youtube.com/channel/UC5WiBer...qtQPXSNJ9w             
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: Altı9Otuz5
#5
Tüm islam aleminin Mevlid Kandili Mübarek olsun Gulumseme
Ben seni sana anlatırım da, beni sana anlatamam...

forumsimulator.com
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981Tarih: 23.05.2018, 11:47 | Theme: MySkins | All edit: semih7106