Reklam
Toplam Yorum: 6 || Toplam Görüntülenme: 3866
Sohbet Kemal Sunal Doğum Günü (73)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
                     Doğum günün kutlu olsun Kemal Sunal...forumsimulator.comDoğum tarihi 10 Kasım 1944 olmasına rağmen, yeni yaşını bir gün geç kutlar ve bu durumu da "Aslen 10 Kasım doğumluyum. Ama Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem. 11 Kasım doğum günümdür" sözleriyle açıklamıştır. Türk televizyon ve sinema oyuncusu, tiyatrocu ve yazarı olan Kemal Sunal aslen Malatyalıdır.

 Ortaokulu başarılı bir şekilde bitirdikten sonra Vefa Lisesi'ne yazıldı. Lise yıllarında neşeli biri olarak tanındı.  Küçük yaşlarından beri tiyatrocu olmayı hedefleyen öğretmenlerine karşı daha saygılı ve mesafeli olan Kemal Sunal muzip kişiliği ile herkesi kendine sevdirmeyi başardı.  Tiyatroya olan ilgisi farkeden Felsefe öğretmeni Belkıs Bakır'ın Kemal Sunal'a bu konuda destek veren en önemli kişilerden biri oldu. Kaldı ki Kemal Sunal'ın babası Mustafa Bey'i bile ikna etmeyi başardı.

  Belkis Bakır onu Kenter Tiyatrosuna götürdü ve Müşfik Kenter ile tanıştırdı. Kemal Sunal'ın yer aldığı ilk tiyatro oyunu Deli İbrahim'de hiçbir diyaloğu olmamasına rağmen izleyenleri güldürmeyi başardı.Daha sonra birçok tiyatro oyunundan oynayan Kemal Sunal Dün Bugün adlı oyunu izleyen Münir Özkul tarafından beğenildi ve Tatlı Dillim adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna girmeyi başardı.

forumsimulator.com


Bu filmin ardından İnek Şaban, Süt kardeşler, Çöpçüler Kralı, Davaro ve Sakar Şakir Filmlerinde oynadığı karakterler sayesinde 7'den 70'e herkesin kalbini kazanmayı başaran Sunal efsane sanatçılar listesinin başına adını yazdırdı. Genellikle filmlerde saf, şanslı ama iyi yürekli karakterlerin rollerine oynayan Kemal Sunal bir çok projede yer almayı başardı.

forumsimulator.com

1974 senesinde evlenen Kemal Sunal, Ali Sunal ve Ezo Sunal adlarında, biri erkek diğeri kız iki çocuğu sahibi oldu.

forumsimulator.com

Hayatı boyunca toplamda 82 filmde rol alan Kemal Sunal. 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetti.


forumsimulator.com


forumsimulator.com
K. Y.
#2
Allah rahmet eylesin en sevdiğim aktörlerden birisi filimlerini çok izledim
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981
#3
Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabırlar ihsan eylesin dile kolay tam 18 sene olmuş vefat edeli. Daha dün gibi. Günümüzde komedi filmi adı altında nice oyuncular olmasına rağmen halâ daha bir tane bile kemal sunal gibisi yok önümüzde ki yıllarda ne olacağı bilinmez ama ben bundan sonra da daha olmaz diye tahmin ediyorum ne diyelim başımız sağ olsun mekanı cennet olsun büyük üstadın.
Ifade (29)ÇILGIN P!YAN!ST :Ifade (29)
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981
#4
Allah Rahmet Eylesin. Saygı ve Özlemle Anıyorum.
Ets 2 - Omsi 2 Delisi...
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981
#5
Filmlerini sıkılmadan tekrar tekrar izlediğim tek aktör.Mekanı cennet olsun.
Türkiye
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981Benzer Konular
Tarih: 04.03.2024, 05:10 | Theme: MySkins | All edit: semih7106