Toplam Yorum: 3 || Toplam Görüntülenme: 1530
Sohbet 10-16 Mayıs Engelliler Haftası
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1


forumsimulator.comEngelleri Aşalım

Her sene 10-16 mayıs tarihleri arasında engelliler haftası tüm dünyada kutlanmaktadır.Engelliler haftası engelli kardeşlerimizin sorunları üzerinde yoğun durulduğu ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir haftadır.

Engelli olmak hayat şartlarında zor durumda olmak anlamına gelmektedir.İnsanların fiziksel yada ruhsal engelleri dolayısı ile sıkıntılarının giderilmesi hepimizin görevi olmalıdır.Belediyelerin yol ve kaldırım düzenlemelerinden ulaşım sorunlarına sosyal aktiviteler ve iş imkanlarına kadar bir çok alanda yardım bekleyen konular bulunmaktadır.Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını anlamak için empati yapmak gerekir.Unutmayalım ki bizler de onların yeride olabiliriz.Yalnızca engelliler haftasında değil her zaman onların sorunları ve sıkıntıları ile ilgilenmek ve çözümler üretmek gerekir.

Hayatın başımıza neler getireceğini bilmek mümkün değildir.Her yıl binlerce kişi çeşitli nedenler ile engelli kalmaktadır.Bizlerin onlara yapabileceği şey acımak değil onları koruyacak ve şartlarını düzeltecek tedbirleri almak,çözümleri üretmek olmalıdır.


UNUTMAYALIMKİ HER İNSAN BİRER ENGELLİ ADAYIDIR..


Saygılar.


“Yola Çıktıklarını Yolda Bulduklarınla Değişirsen Hem Yolunu Kaybedersin Hemde Kendini..”
K. Y.
#2
Çok haklısın abi. Ülkemizde maalesef gereken önem verilmiyor, bu konu hakkında bilinçlenmek lazım. Engelli kardeşlerimize abilerimize Allah kolaylık versin, Allah yardımcıları olsun..
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Since 2015
 Ifade (37)  
K. Y.
Cevapla
3 Kişi Teşekkür Etti: GhostRider, Hocam, HaIbY
#3
Öncelikle konu için ve bizi hatırladığın için Teşekkürler Ahmet kardeşim.
Gün geçdikçe sağlıklı bireyler bilinçleniyor ve bize daha çok anlayış ve yardımcı oluyor .
Buda bizi ayrı mutlu ediyor.
Fazla lafa gerek yok tek kelime ile söyliyeyim.
Düşmez Kalkmaz Bir ALLAH
K. Y.
Cevapla
4 Kişi Teşekkür Etti: GhostRider, Hocam, TheWhiteMagic, HaIbY
#4
Çok haklısın Ahmet sağlığımızın yerinde olması engelli olmacağımız anlamına gelmez engelli insanlarımızın da toplumda yer bulmadı gerek konu için sağol
K. Y.
Cevapla
3 Kişi Teşekkür Etti: TheWhiteMagic, GhostRider, HaIbYTarih: 15.07.2024, 11:35 | Theme: MySkins | All edit: semih7106