Toplam Yorum: 3 || Toplam Görüntülenme: 1428
Oyun Haber PES 2014 Yeni Detaylar Belli Oldu!
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
PES 2014 YENİ DETAYLAR BELLİ OLDU

KONAMI tarafından yapılan açıklamada, PES 2014 serisinin daha akıcı olacağı belirtildi. Bu akıcılık, çok daha iyi pozisyon alan ve görev alanı dahilinde sürekli hareketli olan oyuncularla sağlanacak.
Ayrıca 6 kilit nokta hakkında detaylar şöyle;

...:::TRUEBALL TECH (GERÇEKÇİ TOP FİZİĞİ TEKNOLOJİSİ):::...

Bir futbol oyununda ilk defa artık oynanışıın merkezinde "top" olacak. PES 2014 için
topun gerçekte nasıl hareket ettiği, oyuncuların onu nasıl kullandığı, topun fiziği, oyuncunun fiziğinin topa etkisi pasın yüksekliği ve hızı gibi konular incelendi ve oyuna en gerçekçi şekilde yansıtıldı. Bu saydıklarımız özellikle evlerindeki sistemlerle oyunu oynayacaklar için özel olarak geliştirildi.

...:::MOTİON ANİMATİON STABİLİTY SYSTEM (HAREKET ANİMASYONU DENGE SİSTEMİ ):::...

Bu sistemle, artık oyuncularda oyunun çok önemli bir parçası haline geliyor. Bu sistem sayesinde oyuncular arasındaki fiziksel temaslar çok daha gerçekçi hale gelecek. Çalımlar, ikili mücadeleler ve yapay zeka tarafından verilen kararlar çok daha ileri boyuta taşınacak.

...:::HEART (ÇOŞKU):::...

Futbol, duyguların çok yoğun yaşandığı coşkulu bir oyundur. PES 2014 ile birlikte artık takımın taraftarlarının yaptığı tezahüratlar, onların desteği, takımın performansını doğrudan etkileyecek. 12. adam artık sahneye çıkıyor... Ayrıca takımda bir oyuncunun moralinin bozuk olması ya da yüksek olması, diğer takım arkadaşlarını da etkileyecek.
Eğer bir oyuncunun morali çok iyi ise ve güzel de bir hareket yapmışsa (güzel bir şut, kurtarış veya savunma gibi) diğer arkadaşlarını gaza getirecek hareketler yapabilecek ve bu da takımın performansına direkt etki edecek. Bunun aksi bir durumda yani eğer bir oyuncu çok kötü bir şut atmışsa veya kötü bir an yaşamışsa, diğer arkadaşları onun
moralini yükseltmeye çalışacak.


...::Dil-cikarmaES ID (PES KİMLİĞİ):::...

PES 2013'de olduğu gibi, "oyuncu kimliği" sistemi yani özel bazı oyunculara özel yetenekler ve hareketler verilmesi sistemi, PES 2014 ile bir adım öteye taşınıyor. Artık çok daha fazla yıldız oyuncuya has özel koşular, hareketler veya yetenekler görebileceğiz.

...:::TEAM PLAY (TAKIM OYUNU):::...

Yeni kombinasyon planı sayesinde, kilit bölgelerde 3-4 oyuncu ile farklı taktikler uygulayabileceğiz. Bu oyuncular,rakip savunmasında ya da orta sahada boşluklar yaratabilmek için çok farklı koşular yapabilecekler. Zaman zaman kanatları kullanacak, içeri yumuşak dönüşler yapabilecek veya kendilerini boşa çıkartacak koşular yapabilecekler.

...:::THE CORE (ÇEKİRDEK):::...

En büyük değişikliklerden bir tanesi elbetteki yeni grafik motoru olan "fox engine" sayesinde yapıldı. Oyuncuların hareketleri, kitlerin(formalar) detayları, yüz mimikleri ve ifadeleri, stadyum atmosferi...her şey gerçeği ile neredeyse aynı. Maçın akışı artık sürekli çıkan kısa animasyonlarla kesilmeyecek. Son olarak serbest vuruş ve penaltılarda
büyük ölçüde yenilikler yapıldı. Artık serbest vuruş kullanırken baraj daha iç güdüsel hareket edebilecek ve kalecisinin pozisyonuna göre kendi doğru pozisyonunu ayarlayabilecek. Ayrıca serbest vuruşlarda kullanılan pas ve diğer organizasyonların da
çeşitliliği arttırıldı. Penaltılarda da atacak oyuncunun zayıf olduğu yönünü kaleciler tahmin edebilecek ve ona göre vuruştan hemen önce pozisyon alabilecek.

...:::YAZARIN NOTU:::...

KONAMI resmi sayfasından çevirdiğimiz habere göre, bir çok eksiğini gidermek üzerine yoğunlaşmış PES yapımcıları...Zaten PES serileri bir çok açıdan oyuncuları memnun ediyordu ama şimdi artık alınan keyif kat kat artacak.
Özellikle taraftarların oyunun performansına etki edecek olması tek kelimeyle "müthiş" Eğer bir futbol oyununda gerçekçilikten söz edeceksek, ilk sırada bu olmalı zaten.

Ayrıca oyunun akıcılığının zırt pırt çıkan animasyonlarla kesilmeyecek olması da harika bir haber.
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
Baya güzel olacağa benziyor pes13 deki hatalardan bıkmıştım.
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Valla sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu.Umarım en kısa sürede çıkar.
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
(07.06.2013 - 23:51)Eren26 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Valla sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu.Umarım en kısa sürede çıkar.

Aynen Kardeş Bende Erkenden Çıkmasını Umuyorum
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 19.07.2024, 15:24 | Theme: MySkins | All edit: semih7106