Toplam Yorum: 5 || Toplam Görüntülenme: 1362
Otobüsteki 10 İnsan Çeşiti
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
forumsimulator.com
Gün içinde hemen herkesin kullandığı ya da kullanmak zorunda olduğu toplu taşıma araçlarından belki de en çok kullanılanı otobüslerdir. Çeşit çeşit tipleme barındırırlar içlerinde bu otobüsler. Kendi gözlemlerim ve yorumlarım doğrultusunda şimdi kısaca bu tipleri maddeleyelim;
1) Her daim yorgun ve uykulu öğrenciler
Belkide otobüsleri kullanan en egemen gruptur. Ya gerçekten yorgun ya da uykuludur veya hemen başında duran teyzeye yer vermemek için yorgun ve uykulu gözükülür. Hatta bazen öyle gözükeceğim derken uyunduğu da olur.
2) Yorgunluk nedir bilmeyen dinamik ergenler
Bunlar yorulmak nedir bilmezler, kanları kaynar yerlerinde duramazlar. Oturuyorlarsa bile otobüse biri binsin daha yanına gelmeden kalkar yer verirler, teyzeler çok sever bu tayfayı. Ama en arkaya geçip hele de tanıdık bir kaç kişi olmuşlarsa çeneleri kapanmaz ota çöpe güler, kafa ütülerler.
3) Oturmaktan hazzetmeyenler
Bunlar boş yer olsa bile hemen en arkaya odaklanır ve hiç bir yere bakmadan otobüsün arkasına doğru yardırırlar. Boş yer olduğunu görseler bile nedendir bilinmez oturmazlar. Bilinen nedenler için (bkz: basur)
4) Otobüsle temas etmeyen titiz azınlık
Bu kısım azınlık olsa da her otobüste en az 1 tane olması muhtemeldir. Otobüse bindiği andan itibaren ne otorurlar ne de bi yere dokunurlar. Kim bilir buraya benden önce burnunu karıştıran ne adamlar dokunmuştur zihniyetindeki titiz insanlardır. Ani fren halinde tutunmadıkları için bacak ve özellikle baldır kasları, otobüsteki diğer insanlardan daha fazla çalışır.
5) Yer vermemek için kitap okuyup müzik dinleyenler
Bu model de otobüslerde çoğunlukla rastlanılan bir diğer modeldir. Oturabilmek için boş otobüs gelmesini ve sırayı bekleyip binen insanlar genellikle başlarına biri dikilmesin diye ya da o kişiyle göz göze gelmemek için ya kitap okurlar ya müzik dinlerler. Ben ikisini de yapanı gördüm, artık nasıl korktuysa. Ama ya yer isterse benden düşüncesinin verdiği tedirginlikle ne okunulan kitaptan ne dinlenilen müzikten hiç bir şey anlamaz.
6) Yer isteyen teyzeler
Gerçekten ayakta durmakta zorlanan çok yaşlı teyzeleri tenzih ediyorum, çoğu teyze genellikle (altın günlerinden dönmesi muhtemel, börek çörek yemiş karnı iyice şişmiş ve orda da oturmasına rağmen otobüste de oturmak isteyen rehavet çökmüş teyze grubu) kendinden yaşça küçük birini gözüne kestirir ve eğer kendisine yer verilmiyorsa, sen kalk ben oturuyumculuk oynar. Bazen istediğini alır, nadir de olsa terslendikleri olur.
7) Tanışıp kaynaşma meraklısı konuşkan model
Bunlardan biri yanınıza oturduğu anda başınız belada demektir. Konuşur da konuşurlar, siz pek yüz vermeseniz de herşeyi anlatırlar yani onaylamanıza ya da sohbeti sürdürecek bi tepki vermenize gerek yoktur. Ben selam vermek için kulağımdan kulaklığı çekeni gördüm o derece. Bu model korkulu bir rüya gibidir, ne zaman ki otobüsten inerseniz bu rüyadan uyanırsınız.
8 ) Pür dikkat herkesi kesebilen ve dinleyebilen tayfa
Bu model çok bulunmamakla birlikte eğer bindiğiniz otobüste varsa hemen dikkatinizi çekecek modeldir. Zira alakalı alakasız herkesi süzer ve konuşulan herşeyi dinlerler. Kulak misafirliğinin çöpünü çıkarırlar yani bi nevi. Bir yandan hoca da koydu geçirdi oğlum o sınav neydi diyen öğrenciyi dinlerken diğer yandan Nazmiye’nin de börekleri yağlı olmuş diyen teyzeyi dinleyebilir, hatta tüm bunları dinlerken gözüne kestirdiği bir hatun kişiyi de göz hapsine alır. Bu modelin dişi versiyonları da aynı şekilde, sadece süzdüğü cinsiyet değişir hatta ne değişecek! Dişiler hem kendi cinslerini hem de karşı cinsi gayet dikkatle keserler.
9) Sabahın 7′sinde dedikodu yapan teyzeler
Enerjilerini nerden alırlar bilinmez ama hemen her otobüste bu teyzelerle karşılaşma ihtimalimiz yüksektir. Bu teyzelerden en az 2 tanesi birbirini bi buldu mu bırakmaz bütün mahalle, aile, herkesin dedikodusu bir güzel yapılır. Dedikodu ses seviyesi genelde yüksek olup sabah okula giden çocukları hayat bilgisi dersinden soğutur bu teyzeler.
10) Fordçu tayfa
Eğer otobüs bir yemekse fordçu tayfa bu yemeğin tadı tuzudur, onsuz otobüs olmaz. Otobüslerin vazgeçilmezlerinden olan fordçu tayfada; oraya buraya sürtünme, geçerken dürtme, dürtüp kaçma, kaçar gibi yapıp iteleme, çekilir misiniz ayağına elleme tarzı pis hareketler ve davranışlar bulunur. Genelde sinsidirler, ne yaptıklarını anlamak pek mümkün olmayabilir. Ama yakalandıklarında toplum tarafından hiç hoş karşılanmaz bu tipler.

Bu yazı kendi yazımdır, Kişisel sitemde yayımlanıyordu uzun bir süredir burada da paylaşmak istedim.

[font=Franklin Gothic Medium]Beyhan ÖZTÜRK - MaCRoL[/font]
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
Acik-agizli-gulumseme güzel paylaşım
Forumda aktif değilim
Ulaşmak isteyenler:

Steam ID: steamcommunity.com/id/enescimen/

youtube.com/enescimen

eski tırcılardan kim kaldı
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Kardeşim eline sağlık güzel yazı olmuş,senin blogdada okumuştum.
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
süper yorumlamışsın kardeşim mükemmel Super
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
Güzel olmuş kardeşim eline sağlık. Super
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 24.06.2018, 17:28 | Theme: MySkins | All edit: semih7106