Reklam
Toplam Yorum: 5 || Toplam Görüntülenme: 3560
Omsi 2 Yardım Araca Parça Ekleme
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Merhabalar herkese araca yeni jant kapağı takmak istedim oyuna çevirdim fakat yerini tutmuyor ve kaplamaları yapamadım bu konuda yardım edebilecek biri var mı şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler.

forumsimulator.com
forumsimulator.com
K. Y.
1 Kişi Teşekkür Etti: hajluk
#2
Öncelikle merhaba. konuda okuduğum üzere modelin yeri ve kaplaması hakkında sorunun var. jant kapağının uygun yere oturmamasının sebebi ya o3d converter'dan rotate 90 ayarını açık bıraktın , ya da blender'da aynı şekilde 90 derece çevir ayarını kaldırmadın. kaplama sorunu ise çevirdiğin programda "export textures" seçeneğini açık bırakman gerekiyor. aksi taktirde model dosyasına kaplamayı eklesen bile bir faydası olmaz. kullandığın programların adını yazarsan veya çevirme esnasında programdan bir fotoğraf atabilirsen daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa,adın yazılacak mücevher taşa! Ifade (67)
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: ErdalK.
#3
(23.11.2017 - 18:10)HalukDesign. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle merhaba. konuda okuduğum üzere modelin yeri ve kaplaması hakkında sorunun var. jant kapağının uygun yere oturmamasının sebebi ya o3d converter'dan rotate 90 ayarını açık bıraktın , ya da blender'da aynı şekilde 90 derece çevir ayarını kaldırmadın. kaplama sorunu ise çevirdiğin programda "export textures" seçeneğini açık bırakman gerekiyor. aksi taktirde model dosyasına kaplamayı eklesen bile bir faydası olmaz. kullandığın programların adını yazarsan veya çevirme esnasında programdan bir fotoğraf atabilirsen daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.
Zmodeller Blender ve Omsi XConv kullanıyorum

Kaplamayı çözdüm fakat jantın yerine oturmuyor halen
forumsimulator.com
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
jant kapağının kullanılabilir durumda olması için biraz da kodlama bilmen gerekiyor. malum iş çevirmekle bitmiyor. berkandagci hocamıza sorarsan sana gerekli bilgiyi verecektir.
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa,adın yazılacak mücevher taşa! Ifade (67)
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: Kamyoncuyuzz54
#5
Blender'dan çevirmeden önce, jantın originini alman gerekiyor tam merkezinde, 'origin to center of object' solda bir yerde olacaktı.

Yani işlemin adı bu ve seçenekte farklı yazabilir tam ne yazdığını hatırlamıyorum 'origin to' şeklinde üç adet seçenek üst üste duruyordu soldaki barda.
Rolleyes
K. Y.
Cevapla
2 Kişi Teşekkür Etti: HalukDesign., Kamyoncuyuzz54Benzer Konular
Tarih: 21.02.2024, 05:07 | Theme: MySkins | All edit: semih7106