Toplam Yorum: 7 || Toplam Görüntülenme: 2479
İzmir 'e 150 yeni Otobüs [HABER]
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Evet arkadaşlar haberimize geçmeden önce İzmir Büyükşehir Belediyesinin aldığı otobüslere bir göz atalım isterseniz Ifade (36) Habere göre ilk 25 solo otobüs bu geçen ay sonu gelmiş .

forumsimulator.com

forumsimulator.com

forumsimulator.com

forumsimulator.com

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım filosuna katılacak 150 yeni otobüsün ilk 25 adeti, bu ay içinde teslim alınacak. BMC firması tarafından üretilen beyaz zemin üzerine kırmızı çizgili Procity otobüsler, çevreci özelliğiyle dikkat çekiyor. ESHOT, önümüzdeki günlerde 100 körüklü ve 200 solo otobüs ihalesine daha çıkacak.

Günde 1 milyonun üzerinde yolcu taşıyarak İzmir’in toplu ulaşımdaki yükünü çeken ESHOT Genel Müdürlüğü, yeni otobüslerini yakında hizmete alıyor. BMC firmasının kazandığı 150 solo otobüs ihalesi kapsamında üretimi yapılan otobüslerin 25 adetlik ilk partisi bu ay içinde teslim alınacak. ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, Genel Müdür Yardımcısı Tufan Eker ve Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı Osman Orman’la birlikte üretim tesislerine giderek incelemelerde bulundu. ESHOT yöneticileri, beyaz zemin üzerine kırmızı çizgili olarak tasarlanan ilk otobüse binerek tesislerde kısa bir gezinti de yaptı.

Filonun tamamı yenileniyor
Fabrikada yaptığı incelemenin ardından görüşlerini dile getiren ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, “İhalesini yaptığımız 150 otobüsün ilk partisini görmeye geldik. Bu ayın sonuna doğru 25 adetlik ilk partiyi teslim alacağız. Önceki yıllarda alınanlardan daha kalitelisinin üretildiğini gördük. Bu bir yerde bizim ısrarımızla oldu. Bir başka ifadeyle, BMC’nin kalite çıtasını biraz daha yükselttik. Üretilen ilk otobüsü inceledik, ses ve sarsıntı yok denecek kadar azalmış. Yolcularımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

ESHOT otobüs filosunun devamlı olarak yenilendiğini dile getiren Alçelik, üretim aşamasındaki 150 otobüsün katılımıyla yaş ortalamasının 8’e düşeceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde 100 körüklü, 200 solo otobüs ihalesine daha çıkılacağını açıklayan ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, şöyle devam etti: “Onları da alınca yaş ortalamamız 5,9 olacak. 2014 yılına geldiğimizde ise elimizdeki eski Sanos otobüslerden 50 adeti ya kalacak, ya kalmayacak. Kısacası Aziz Başkan’ın döneminde kentin otobüs filosunun tamamı yenilenmiş olacak."

Alçak tabanlı, çevreci, klimalı
BMC Genel Müdür Baş Yardımcısı Turgut Cankılıç ise uzun zamandan beri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüslerini ürettiklerini belirterek, “Bununla gurur duyuyoruz. Aynı zamanda bizi tercih ettikleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Sadece araçları geliştirmek değil, satış sonrası hizmetlerini ve yedek parça desteğini de sağlamak gerekiyor. Bugüne kadar problemsiz bir şekilde bunları gerçekleştirdik” diye konuştu. Üretimi yapılan otobüslerin mevcut Procity modellerinin üst versiyonu olduğunu dile getiren Cankılıç, “Otobüslerimiz tam alçak tabanlı, özürlülerin rahatça inip binmelerini sağlayacak şekilde yana yatma özelliğine sahip. Euro 5 normlarına uygun çevreye duyarlı motora sahip ve İzmir’in sıcak iklimine uygun bir şekilde klimalı olarak üretildi” dedi.
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
Hayırlı olsun. Güzel araçlar.
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Doğru söylüyorsun bu bugün birini teste gittimk arkadaşlarla gayet güzel . Ayrıca ilerdede 200 körüklü alacağı haberi güzel oldu Acik-agizli-gulumseme
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Evet gerçekten güzel araçlar, yanılmıyorsam bu araçlar istanbulda İETT filosunda mevcut. Öyle değilse eğer bu araçlara çok benzeyen bir BMC modeli var gerçekten çok iyi ve hoş araçlar yokuştaki performanslarına özellikle hayranım. Gayet güzel ve konforlu ama eğer otorabilecek bir yer bulursanız Gulumseme Paylaşım için teşekkür ederim arkadaşım, eline meğine sağlık Gulumseme
forumsimulator.com
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
İstanbulda İ.E.T.T nin de yeni araçları bunlardan yenileri geldi 2012 filolarında şu an şişlide var bir tanesiGulumseme
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 21.04.2018, 22:03 | Theme: MySkins | All edit: semih7106