Reklam
Toplam Yorum: 14 || Toplam Görüntülenme: 3460
Haber Yeni Travego Yakında Yollarda
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Merhaba arkadaşlar,

Malumunuz tüm otobüs markaları modern çağın gerektirdiği şekilde makyajlandı ve yenilendi.Yıllardır özellikle Türkiye yollarında gördüğümüz Travego da bu yenilenmeye ayak uydurdu ve yeni kasasıyla gün yüzüne çıktı.Kimileri Yeni Travego'yu çok beğendi kimileri ise beklediği,umduğu güzelliği bulamadı.Yine de Mercedes kalitesiyle ve Türkiye'de en çok tercih edilen otobüs markası imajıyla bol bol yollarda göreceğimize inanıyorum.

Şimdi geçelim habere ve fotoğraflara...Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’da üretilen ve tamamen yenilenerek farklı bir tasarım, en güncel güvenlik, konfor ve yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatılan Travego, Mart ayı itibarıyla satışa sunulacak

forumsimulator.com

Mercedes-Benz Türk, otobüs ürün yelpazesinin amiral gemisi Travego’yu yeniledi.

Yeni Travego, CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı.

10 yıl aradan sonra tamamen yenilenen Travego, mart ayı itibariyle satışa sunulacak. Yeni Travego'nun fiyatı mevcut modelin yüzde 9-10 üzerinde olacak.

Hartmut Schick:

Yeni Travego yetkinliğimizi kanıtlıyor

Daimler Otobüs Grubu Başkanı ve EvoBus Başkanı Hartmut Schick, yeni Travego tanıtımına katılarak “Yeni Travego’nun tanıtımı Mercedes-Benz Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. Yeni aracımız, otobüs dünyasındaki konumumuzu ve yetkinliğimizi kanıtlıyor” dedi.

Britta Seeger:

Lider konumumuzu daha da güçlendireceğiz

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, toplantıda yaptığı konuşmada, “Yeni aracımızın kullanıcı ve yolcuların konforuna konfor katacağına inanıyoruz. Bu yeni aracın satışlarımıza ivme kazandıracağına ve Türkiye pazarındaki lider konumumuzu daha da güçlendireceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

forumsimulator.com

Süer Sülün:

Efsane devam ediyor


Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ise, Türkiye’de satılan her iki otobüsten birinin üretildiği Hoşdere Fabrikası’na bugüne kadar 432 milyon Avro’luk yatırım yaptıklarını anımsatarak, “2005 yılından bu yana Hoşdere Fabrikamızda ürettiğimiz Travego, otobüs ürün yelpazemizin amiral gemisi. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Türkiye’de ürettiğimiz 6.372 Travego aracımızın yüzde 20’sini ihraç ettik, yüzde 80’ini Türkiye pazarına sunduk. Bu 10 yıl içerisinde ülkemizde yaklaşık 1 milyar yolcu taşıyan ve 11 milyar kilometre yol yapan Travego’lar, bu özellikleriyle efsane modeller arasına girmiştir” dedi.

Tasarım sil baştan yenilendi

Yeni tasarlanan ön ızgara, arka motor kapağı, ön ve arka farlar sayesinde daha güçlü bir görünüme sahip olan yeni Travego, aerodinamik tasarımı ile yakıt tasarrufu ve verimliliğe katkı sağlıyor. Alüminyum alaşımlı jantlar, görsel zenginliği artırmanın yanı sıra aracın ağırlığını azaltarak yakıt ekonomisine ayrıca katkıda bulunuyor. Yıkama özellikli Bixenon ön farlar, LED gündüz farları ve LED teknolojili arka farlar daha iyi görmeyi ve fark edilmeyi sağlıyor ve enerji verimliliğini artırıyor.

forumsimulator.com

Tasarım sayesinde yakıt ekonomisi ve ekolojik kazanım

2 akslı, 12 m uzunluğunda Travego 15 SHD, 46 yolcu kapasiteli ve 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 6 normuna uygun 6 silindirli dik motora sahip. Euro 5 motorlardan daha yüksek verim ve performansa sahip Euro 6 Bluetec OM470 motor, egzoz emisyonlarını düşürürken daha düşük yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor. Mercedes-Benz için özel geliştirilen Euro 6 motor ile entegreli sulu retarder sayesinde retarder yağı ortadan kalkıyor böylelikle yağ değişimi maliyeti ve ilave ağırlık da ortadan kalkıyor.

Aerodinamik tasarımı, yaklaşık 100 kg hafifletilmiş ve 90 km’den yüksek hızlarda otomatik alçalan araç karoserisi yakıt ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

forumsimulator.com

Yolcu için üst düzeyde konfor

Yeni Travego hem sürücüsüne hem yolcusuna en üst düzeyde konfor sunma hedefiyle dizayn edilmiş. Ön kapıdaki genişletilmiş açılı giriş yeni Travego yolcusuna daha rahat bir biniş sunuyor, basamakta yer alan ışıklı Mercedes-Benz logosu ilk kez kullanılan bir ayrıntı.

Yeni Travego’nun 2.100 mm olan iç yüksekliği ferah bir seyahat ortamı sunuyor.

Daha geniş hacimli paket rafları, kaliteli yeni tip kumaşlar, özel tasarım yan duvar kumaşı, paket rafı altında boydan boya konumlandırılan alüminyum dekor parçalarıyla uyumlu yeni servis setleri ve LED teknolojili ambiyans aydınlatma, hoş bir atmosfer sunuyor. Yeni Travego için özel tasarlanmış yüksekliği ayarlanabilir ve yan parçaları katlanabilir baş dayamalı koltuklar, yolcu konforunu seyahat sırasında en üst düzeye çıkarıyor. Yana doğru kaydırılabilen koltuk, rahatlık hissini arttırırken, parke görünümlü zemin şık ve sıcak bir hava katıyor.

forumsimulator.com

Çift bölgeli klima, otobüs içindeki sıcaklığı eşit miktarda dağıtmasını sağlıyor.

Yeni Travego'da bakım aralığı 45.000 km’den 60.000 km’ye çıkartılmış.

Konforlu sürüş için yeni teknolojiler

Yeni tasarlanan kokpit, modern gösterge paneli ve renkli ekran sürücüsüne hem modern bir atmosfer, hem de rahatlık sunuyor. Ergonomik ve kokpitle uyumlu tasarıma sahip, erişimi kolay butonlar, sürücünün tüm kontrolü ellerinin altında tutmasını sağlıyor. Deri kaplı direksiyon simidi, zarif tasarımı ile sürüş keyfine katkıda bulunurken direksiyon üzerindeki çok fonksiyonlu düğmelerle sürücü araçla ilgili tüm verilere rahatça ulaşabiliyor. Yeni klima kontrol ünitesi, sürücü ve yolcu bölgelerini ayrı kumanda etme imkanı sunuyor ve dijital ekranı ile kolayca kontrol edilebiliyor. Mercedes-Benz otobüsler için tasarlanan Otobüs Multimedya Sistemi (CMS), 7”geniş ve parlak ekranıyla tamamen yeni, modern ve ergonomik olarak tasarlandı. CMS, dahili bluetooth modülü ile güvenli telefon görüşmesini mümkün kılarken, geri görüş kamerası görüntüsü, geri vites devreye girdiğinde otomatik olarak CMS ekranına aktarılıyor. Yeni eklenen start-stop butonu da sürüş konforunu artıran özelliklerden biri.

Sürüş konforunun yanı sıra genişletilmiş sürücü yatma yeri ve sürücü yatma yeri kliması, sürücüsüne dinlenirken de konfor vadediyor.

forumsimulator.com

Aktif ve pasif güvenlik sistemleri

Yeni Travego birçok güvenlik sistemini standart donanım olarak sunuyor ve gelecekte otobüslerde yasal olarak bulunması gerekecek birçok özelliğe bugünden sahip.

Yeni Travego’nun standart donanım kapsamı:

- Önde yavaş giden veya duran araca kısmi ya da tam frenleme ile arkadan çarpmaları önleyen veya kazadan kaçınılamıyorsa kazanın şiddetini azaltan ABA 3 (Aktif Acil Fren Sistemi 3),
- ABA3’e entegre, sürücü tarafından belirlenen takip mesafesine riayet ederek ve güvenlik mesafesinin aşılması durumunda aracı frenleyen, sadece güvenliği değil konforu da arttıran ACC (Adaptif Hız Sabitleyici),
- 70 km/s hızı aşınca devreye giren, sürücünün istemsiz olarak şeritten çıkması durumda uyarı veren SPA (Şerit Takip Asistanı),
- Lastiklerin hasar görmesini önleyerek hem güvenlik hem maliyet avantajı sağlayan Lastik Basınç İzleme Sistemi,
- Mercedes-Benz mühendisleri tarafından geliştirilen, 2018 yılından itibaren geçerli olacak kanuni gereklilikleri şimdiden yerine getiren, devrilme testlerinde üstün başarı sağlamış, burulma ve darbeleri en iyi şekilde absorbe eden yeni şasi.
-  “Ön Çarpışma Koruyucu Sistemi” ( FCG), ciddi ön darbe alma durumunda darbeleri emer, Travego’nun altına araç girmesini önler, aynı zamanda da sürücü koltuğunu arkaya kaydırmak suretiyle kullanıcısını korur.
- Savrulmayı önleyerek virajlarda ve ani manevralarda güvenliği sağlayan ESP (Elektronik Stabilite Programı),
- Tekerleklerin frenleme anında kilitlenmesini engelleyen ABS,
- Hızlanma anında çekici tekerleklerin kaymasını engelleyerek buzlu yollarda bile güvenli kalkış imkanı veren ASR,
- Her koşulda dengeli frenleme sağlayan elektronik fren sistemi EBS (Elektronik Fren Sistemi),
- yüksek yol tutuşu sağlayan Elektronik Seviye Kontrolü ,
- araç içi kablolamayı azaltan ve etkin veri iletişimini sağlayan FPS (esnek programlanabilir kumanda ünitesi),
- ön ve arka tekerleklerde daha güçlü ve homojen fren etkisi sağlayan disk frenler.

forumsimulator.com

Umarım artık konforludur Acik-agizli-gulumseme Acik-agizli-gulumseme

Alıntıdır.

Kaynak : http://www.dunya.com
forumsimulator.com
K. Y.
#2
Tasarım olarak hoşuma gitmese de TRavego'nun yenilenmesi gerekiyordu zaten diğer firmaların yeni modeller çıkarmasıyla Gulumseme temsaya gündoğdu :/
Hiçbir tabelada yazmaz mutluluğa kaç kilometre kaldığını ama yinede yola çıkmak gerek...
forumsimulator.com
Mavi Ok Youtube Kanalımdaki Videolar İçin Buraya Tıkla!
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: Cesaret020
#3
konu için teşekkürler bilgilendirme içinde ayrıca teşekkürler inşallah oyunlara da eklenir tasarım mükemmel güvenliği ve konforu zaten tartışılmaz Mercedes firmasının dünya lideri diyebiliriz
saygılar,
forumsimulator.com
        
K. Y.
Cevapla
1 Kişi Teşekkür Etti: Cesaret020
#4
Yani aslında gelişen Mercedes Benz büyük araç tasarımların bütününe bakacak olursak yeni bir Travego'nun da diğer tip Mercedes araçlarını aratmayan kıvrımlarının olduğunu görüyoruz. (Farlara bakar bakmaz yeni model Actros'u gördüm direkt olarak). Her ne kadar bir otobüs olsa da konsept yine aynı konsept. Diğer yeni model araçlarında hakim olan tasarım nüanslarının "otobüs" klasmanına nakledilmiş hali gibi duruyor bence. Donanımsal olarak belirtilen bilgiler bayağı heybetli, fakat bunu da en iyi kullanan bilebilir.

Bir de aslında çok da fazla kafa yorulmaz bu diyeceğime ama, alışkın olduğum o eski ama efsane tasarımlar, araçlar bu yeni çıkan araçlar yüzünden unutuluyor gibi sanki. Mesela artık neredeyse hiçbir yerde o hayranı olduğum o403'leri göremez oldum. Her yolculuğa çıktığımda gözüm bir tane arıyor.
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
#5
Bilgilendirme için teşekkürler cesaret abi ama yeni travego bı nevi toplama olmuş konfor konusunda yorum yapmak erken donanım olarak pek anlaman ama iyiye benzıyor yakıt tasarruf konusunda.
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 17.10.2021, 02:39 | Theme: MySkins | All edit: semih7106