Reklam
Toplam Yorum: 1 || Toplam Görüntülenme: 824
Haber Uçan Araba, Aeromobil 3.0
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Uçan Araba, Aeromobil 3.0
forumsimulator.com
forumsimulator.com
forumsimulator.com

Slovakya Bratislava'da 12 kişiden oluşan ekip tarafından tasarlanan AeroMobil 2010'dan 2013'e kadar gizli olarak çalışılan bir projeydi.  İlk uçuşunu Haziran 2013'te gerçekleştiren araç, günümüze değin sürekli geliştirilerek tam karbon kompozit gövdeli, gelişmiş aviyonik sistemlere, patentli direksiyon kumandaları ile tamamen işlevsel iç mekana sahip bir hale getirildi.
Yalnızca iki dakika süren dönüşüm süresi ile arabadan uçağa, uçaktan arabaya çevrilebilmekte...Normal bir araba ve küçük bir uçağın tüm özelliklerini birleştiren bir araç..
AeroMobil; gerçek uçuş koşullarında uçuş testlerine katılarak 50'yi aşkın iniş ve kalkış yapmış, standart uçuş testleri programını tamamlamıştır. Bir kaç yüz metrelik düzgün çim veya asfalt fark etmeksizin her zeminde kalkış veya iniş yapabilir.

Normal kullanımda bildiğimiz benzin ile çalışan araç saatte 160 km hız yapabiliyor, uçak olarak ise saatte 200 km hıza sahip. Kalkışa geçmesi için 130 km/saat’lik bir hıza ulaşması gerekiyor. Ayrıca 100 km’de 8 lt’lik yakıt tüketime sahip ki bu bildiğimiz 1,6 litre motorlu sıradan otomobiller kadar yakıt tüketiyor demek.Otomobil olarak bir depo ile 875 km’lik yolu katedebiliyor. Bir depo yakıt ile uçuş mesafesi ise 700 km.

Uçan otomobilin, piyasaya ne zaman sürüleceği ve fiyatının ne olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Ancak firma 2017 yılını ticari faaliyetlere hazırlık yılı olarak ayırmıştı. Yani çok da beklemeyeceğiz gibi..

Kaynak ; http://www.areomobil.com
              http://www.hezarfendergi.com
Mutlu insanlar; herşeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir

K. Y.
5 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981, Rabbani, Hocam, TheCaptain40, hajluk
#2
Bunu kullanabilmemiz için pilot olmamız gerekecek o yüzden bu aracı her ehliyeti olan adama vermezler diye tahmin ediyorum. Aracın içi fevkalade, bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler kardeşim Ifade (36)
Ifade (29)ÇILGIN P!YAN!ST :Ifade (29)
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 25.10.2020, 08:38 | Theme: MySkins | All edit: semih7106