Reklam
Anket Başlığı: AKK Kalkmalı Mı ? AKK sınırı mı artmalı ?
AKK Kalkmalı
Sınır Artmalı
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.
Toplam Yorum: 6 || Toplam Görüntülenme: 1894
Haber [AKK] Adil Kullanım Kotası Yükseliyor
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
forumsimulator.com

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet hızını belli bir kullanımdan sonra düşüren ve bu nedenle tüketiciler tarafından tepkiyle karşılanan ‘adil kullanım kotası’ için harekete geçti. Yeni düzenlemeyle, hızın alt sınırının 2 Mbps artırılarak 5 Mbps’e yükselmesi bekleniyor.

Bu durumda düşülen hızda alt sınır kat yükseltilecek. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu konuda bir düzenleme yapacaklarını belirterek, “Tüketici taleplerini dikkate alacağız. Operatörleri, hızı artırmaya davet ediyorum. Adil kullanım kotası makul seviyelere çekilecek” dedi. BTK’nın 16’ncı kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Sayan, adil kullanım kotasında regülasyon çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Operatörler Sıcak Bakmıyor

Tüketici talepleri ve altyapıya uyumlu düzenleme yaparak kamuoyu görüşüne açacaklarını kaydeden Sayan, kotanın kaldırılmasının şimdilik mümkün olmadığını söyledi. Sayan, operatörlerin uygulamaya temkinli yaklaştığını ve sınırı artırmak istemediklerini belirtti. Sektör yetkilileri de uygulamanın yeni yatırım anlamına geldiğini ve hız artışının sıkıntı doğurabileceğini savundu.

‘SINIRSIZ’ Paketlende Bağlantıyı Yavaşlatıyor"

Adil kullanım kotası, özellikle ‘sınırsız’ olarak satılan internet paketlerinde devreye girerek bağlantıyı yavaşlatıyor. Yeni düzenlemeyle kota dolduğunda hızın 3 Mbps yerine 5 Mbps’e düşmesi beklenebilecek.


Kaynak: HaberTürk


Benim görüşüm sınırsıza sınır olmamalı gereksiz bahaneler üretilip vatandaş mağdur edilmemeli. Sınırsızın sınırı olmaz.Komple kaldırılmasını istiyor vatandaş iyileştirme  sınırda revize istemiyor.Bunlara da kulak vermesi gerekir yetkili kurumların.Operatörler sıcak bakmıyor diye bir şey söz konusu bana göre olmamalı.Bu iş devreye girene kadar yeni yatırım yoktu da bu iş devreye girip tekrar kalkması gündeme gelince  yeni yatırım anlamı ortaya çıkması garip. Gulumseme Eminim ki şurada ki ankete 100 kişi oy kullansa 98 i kalkmasından yana fikrini belli eder.
forumsimulator.com
K. Y.
#2
guzel bi haber eline saglık abi paylaştıgın için Teşekkürler
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
şaka gibi bu firmalar hepsi paranın köpeği olmuş
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Haber için teşekkür ederim alırken sınırsız diye diye paketi havalara çıkarıyolar aldın bağlattın o dediklerinin hiç biri olmuyor arıyosun yok ana şeye uzak yok bu böyke şu şöle sınırsız internet alıyoruz yine sınır var sınırsız almasak demekki hiç internet olmayacak
Ne mutlu Türküm diyene!

forumsimulator.com     forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
5 Mbps'de düşük aslında ama yine 3 Mbps'den iyidir Acik-agizli-gulumseme

Haber için teşekkürler toprağım.Daha çok fırın ekmeği yememiz lazım Gulumseme
Ifade (67)  
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 27.01.2021, 16:45 | Theme: MySkins | All edit: semih7106