Toplam Yorum: 0 || Toplam Görüntülenme: 1391
Haber 20 Ekran Kartı Takılabilen ASUS H370 Mining Master Duyuruldu
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
İlk baktığınızda size de garip gelmesi çok normal. Zira 20 ekran kartını birden takabileceğiniz bir anakarttan bahsediyoruz. ASUS işleri değiştirerek yeni H370 Mining Master modelini duyurdu. İsminden de anlayacağınız üzere, kripto para birimleri için madencilik yapanlara özel bir model!

ASUS H370 Mining Master Neler Sunuyor?

ASUS bu anakart modeli ile kripto para madenciliğine özel yeni kapı aralamış oldu. Bu sayede kullanıcılar tek bir anakartta, daha az alan kaplayarak, daha uygun fiyatlara madencilik yapabilecekler. Hatırlarsanız piyasada 5-10 slotlu modelleriniz bittiğinde, yeni bir anakart daha almak zorunda kalıyordunuz.

Başlangıç için bu anakart üzerinde 20 adet PCIe şeritlerini temsil eden USB bağlantı noktası ile karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde, bir PCIe 1x - USB 3.0 bağdaştırıcısından ziyade, ana sınıf PCIe uzantılarının doğrudan anakarta takılmasına imkan sağlıyor.

Böylece potansiyel arızaların giderilmesi ve sistem sorunlarının ortadan kaldırılmasını kolaylaştırmış oluyor. Bu değişimin yanı sıra, ASUS H370 Mining Master'ı her bir ünitenin birlikte açılıp kapanmasını sağlayan ve PSU ihtiyacını ortadan kaldıran üç ayrı güç kaynağı için de destek sunuyor.

forumsimulator.com

Teknik Veriler

Madencilik dışında, bu anakart üzerinde Intel'in en son Coffee Lake mimarisini barındırdığı gibi, LGA 1151 soket yapısı ile birlikte geliyor. Aynı zamanda standart Intel Gigabit LAN portunu desteklemesi için 4+2 fazlı VRM kullanıyor.

Şuanda çoğu madencilik sistemi, GPU odaklı Cryptocurrency madenciliğine odaklanabilmek için güç tüketimini minimumda tutmaya özen gösteriyor. Bu da şuan için Intel Pentium sınıfı işlemcilerden geçiyor.

Anakart depolama açısından iki adet SATA desteği ile geliyor. Bellek birimi tarafında ise iki adet DDR4 DIMM yuvası gözümüze çarpıyor. Fakat madencilerin çoğunun DDR4 bellekte tek bir DIMM bellek ve depolama için düşük kapasiteli SSD'leri kullandığını görebiliyoruz. O yüzden hayli hayli yeteceğini düşünüyorum.

forumsimulator.com

Ne Zaman Çıkıyor?

Önümüzdeki haftalarda Tayvan'da düzenlenecek olan Computex 2018 fuarında anakartın duyurulması muhtemel. Zaten Q3 planı için ASUS epey hazırlıklar yapmış gibi görünüyor. En azından sosyal medya duyurularından bunu kolayca anlayabiliyorsunuz.

Bakalım ASUS H370 Mining Master anakartı madenciler için ne gibi kolaylıklar sağlayacak biz de kullanıcı geri dönüşlerini dikkate alarak değerlendirmiş olacağız.

KAYNAK: PCHOCASI.COM.
WORLD OF TRUCKS PROFİLİME GİTMEK İÇİN TIKLA!

BURADAN

YILDIZLI GECELER...

forumsimulator.com
K. Y.
6 Kişi Teşekkür Etti: yahya1981, samet_6969, samet_6969, Hocam, HaIbY, hajlukTarih: 14.07.2024, 18:38 | Theme: MySkins | All edit: semih7106