ETS2 Haber İyi Haberler ve Karışık Haberler
#1
Resim 
Scs Software yapımcılarından Iberia DLC'nin çıkış tarihi ve yeni hava&ışık yapılandırmaları  ile ilgili mesaj var.


2020 için planlarımızı yaparken dünya çok farklı bir yerdi. İç hedeflerimiz çok iddialıydı; Euro Truck Simulator 2'nin piyasaya sürülmesinden bu yana motorumuzdaki en kapsamlı teknoloji değişikliklerinden birini atlatmak istedik, ancak bu arada harita DLC'lerinde, yeni araçlarda ve yeni oyun özelliklerinde üretim çalışmalarını kesintiye uğratmadan. Ama sonra gerçeklik araya girdi. İlkbaharda yaklaşık üç ay evden çalışarak sağlık sorunları nedeniyle ofisimizi kapattık. Yaz boyunca çok çabuk geçtiği görülen birkaç ayın ardından, Eylül ayı başlarında bir kez daha evlerimizden çalışmaya başladık ve 2021 baharına kadar ofislerimize dönemeyebiliriz gibi görünüyor.

forumsimulator.com

Moralimizi yüksek tutmayı başardık, üretime devam etmeyi başardık ve hatta bu zor zamanlarda yeni meslektaşları işe aldık. Ancak ekip çalışmasını dağıtılmış bir modele geçirmek, ödenecek bir bedel olmadan değildi - bazı projeler beklediğimizden daha uzun sürüyor. Projelerimize katkıda bulunan 200'den fazla geliştiricinin çabalarını uzaktan koordine etmek ve senkronize etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak yaratıcı süreci bu şekilde yönetmenin çok zahmetli olduğunu hayal edebilirsiniz.

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü yaklaşık olarak 43 derece enlemde sabah 9'da alınmıştır)

İyi haber şu ki, oyunlarımızın nasıl göründüğü konusunda çok gözle görülür iyileştirmelerin eşiğindeyiz. Uzaktan çalışarak, Discord üzerinden sohbet ederek, bazılarımız aylarca evde okul yapan çocuklarla alternatif eksikliği için mutfak masalarını kullanıyoruz, ekip inanılmaz şeyler yapıyor. Aydınlatma sistemimizdeki değişikliklerin ikinci aşaması büyük bir projedir. Oyunlardaki tüm ışık kaynaklarının yoğunlukları, güneş ve ampul arasındaki uygun büyüklük dereceleri farklılığıyla artık gerçek dünya değerlerini temsil ediyor. Tüm dahili görüntü oluşturma tamamen HDR'de gerçekleşiyor ve kamera pozlama aşamasında sonucun net ve inandırıcı olmasını sağlayan bir dizi işlem sonrası adımla. İster tam güneş ışığı altında ister karanlık bir tünelde, günbatımında veya şiddetli yağmurda olun, yeni birleşik sistem her zaman tutarlı görseller üretmenizi sağlar. Yeniden çalışmanın bir parçası olarak, yıllar içinde oluşturduğumuz hemen hemen tüm oyun varlıklarını, tüm gökyüzü kutularını, bitki örtüsünü, kayaları, binaları, tüm araçları, her dokuyu ve elbette ilgili tüm ışık bağlantılarını rötuşlamamız gerekiyor. yükleme rampasındaki bu lambanın yeni sistem için manuel olarak ayarlanması gerekir. Bu, sanatta inanılmaz miktarda değişiklik ve programcılarımızın kitaptaki tüm hileleri kullanarak grafik boru hattını, gölgelendiricileri ve araçları değiştirmek için uzun yıllar süren çalışması, böylece oyunların teknik gereksinimlerini büyük ölçüde artırmayız.

forumsimulator.com forumsimulator.com
(her iki ekran görüntüsü de akşam 6 civarında, yaklaşık 43 derece enlemde alınmıştır)

O kadar da iyi olmayan haber şu ki, yıl sonundan önce hepsini tamamlayamayacağız. Zaten belirli bir yörünge için kararlıyız ve şimdi hedefe ulaşana kadar rotada kalmalıyız. Ve artık yara bandını koparma zamanı - Euro Truck Simulator 2 için Iberia DLC'si bu yıl çıkmayacak. Hayranlarımız, son yıllarda korumayı başardığımız modele hiç şüphesiz alıştılar ve buna bir kez daha sadık kalmak için olabildiğince çok çalıştığımıza ve Aralık ayında size yeni bir harita genişletmesi aldığımıza bahse girebilirsiniz. İberia üretiminin kapsamı ve ölçeği normal bir yıl için bile zorluydu, ancak DLC'de tam zamanlı çalışan 20'den fazla harita tasarımcısı olsa bile, bu yıl çok fazla olduğunu kanıtladı. Kendimizi İberya'nın zaman çizelgeleri ve yeni ışık projesinin çarpışmasıyla bulduk ve hepsini çözmenin tek bir uygun yolu olduğunu fark ettik. İlerideki oyun güncellemeleri ve üretimi için uzun vadeli komplikasyonları en aza indirmek için Iberia'yı yeni ışık sistemine dayandırmak zorunda kaldık.

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü sabah 6 civarında, yaklaşık 39 derece enlemde alınmıştır)

Colorado DLC'yi şu anki ışıkla yayınlamayı başardık ve yakında üretim hattımızdan salınacak çok küçük olmayan bazı eklemeler var, hala 1.39 sürümüne dayanıyor. Ancak, hem ATS hem de ETS2 ekipleri artık her iki oyunun tüm modellerini ve dokularını elden geçirme ve yeniden düzenleme konusunda tam gaz ilerlemektedir ve eski kod ve varlıklar için daha fazla güncelleme yayınlama şansı yoktur. Iberia, lansman sırasında yeni ışıktan yararlanan ilk büyük sürümümüz olacak. Bundan önce, 1.40 Güncellemesi aslında her iki oyunumuza da yeni bir ışık getirecek ve görünüşlerini tamamen değiştirecek; temel oyun içeriği ve herhangi bir DLC.

forumsimulator.com
forumsimulator.com
(her iki ekran görüntüsü de sabah 9 civarında, yaklaşık 42 derece enlemde alınmıştır)

İberya, geliştirme döngüsünü birleştirme ihtiyacından etkilenen tek dahili proje değildi. Almanya'yı elden geçiren ekip de büyük ilerleme bildiriyor, ancak onlar da 1.40'taki değişiklikleri sabitleyene kadar beklemeleri gerekiyor. Aşağıdaki resimlere bakın.

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü saat 10 civarında, yaklaşık 49 derece enlemde alınmıştır)

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü, yaklaşık 49 derece enlemde saat 15.00 civarında alınmıştır)

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü, yaklaşık 49 derece enlemde, 16:00 civarında alınmıştır)


Kaçınılmaz olarak, şimdi büyük soru için kendimizi hazırlamalıyız - 1.40 Güncellemesini ne zaman yayınlamaya hazır olacağız, İberia ne zaman gelecek? Yıllardır mantramız olduğu gibi, yeni bir güncelleme almadan önce her şeyin sağlam olduğundan emin olacağız. Şu anki en iyi tahminimiz, Ocak ayında 1.40 kapalı beta seviyesine ulaşmamız gerektiği yönünde. Kapalı betanın, kendimizi yakalamayı başardığımız sorunları çözmesi biraz zaman alır. Bundan sonra, tüm olası sorunların tespit edilip ele alındığından emin olmak ve mod üreticilerine yetişme şansı vermek için kesinlikle açık betada birkaç hafta geçirmemiz gerekecek. Başarabileceğimizden hemen hemen emin olana kadar belirli bir tarihe bağlı kalmaktan hoşlanmıyoruz, ancak matematiği yaparsanız, umarım hala 2021'in ilk çeyreğinde olan bir Kış sonu zaman dilimine bakıyoruz.

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü yaklaşık sabah 8'de, yaklaşık 38 derece enlemde alınmıştır)


İberia'nın ne zaman gönderileceğine dair herhangi bir söz vermemeye çok dikkat ettik, ancak bazılarınızın kışı birlikte geçirmek için yeni bir ETS2 harita genişletmesi görmemek için üzgün veya hayal kırıklığına uğrayabileceğini anlıyoruz. Dayanmanızı istediğimiz uzun bekleyiş için özür dileriz. Ama nihayetinde, bunun oyunlarımızın uzun vadeli uygulanabilirliği için sağlıklı bir karar olduğuna eminiz. Halihazırda hem ATS hem de ETS2 için başka bir harita DLC nesli üzerinde çalışan harita ekipleri var ve bunların da iyi tanımlanmış bir kod tabanı ve varlık tabanı üzerinde çalıştığından emin olmaları gerekiyor. Yeni kararlı yapıya ulaştıktan sonra herkes fayda sağlayacak, sadece ona ulaşmak için zorlamamız gerekiyor.

forumsimulator.com
forumsimulator.com
(her iki ekran görüntüsü de sabah 7 civarında, yaklaşık 38 derece enlemde alınmıştır)

forumsimulator.com
forumsimulator.com
(her iki ekran görüntüsü de sabah 9 civarında, yaklaşık 43 derece enlemde alınmıştır)

Yeni ışıkla size ufukta olan değişikliklerin çoğunu göstermeye devam edeceğiz, daha fazla ekran görüntüsü olacak, aslında size çok yakında yeni ışık etkinleştirilmiş İberia'nın bazı hareketli resimlerini göstermeyi planlıyoruz. Henüz biraz hatalı olabilir, süreci şimdiye kadar bitiremedik, ancak şimdiden ne kadar umut verici olduğunu iletmemiz gerektiğini hissediyoruz.

forumsimulator.com
(ekran görüntüsü yaklaşık olarak 39 derece enlemde 17:00 civarında alınmıştır)

Umarım bugün sizinle paylaştığımız ekran görüntüleri, değişikliklerin gerçekten buna değdiğini, yeni görünümlerin, yeni içerik ve harita güncellemelerinin gerçekten dört gözle beklediğimiz bir şey olduğunu kanıtlıyor. Yeni sistemdeki tüm aydınlatmayı yeniden başlatmak çok önemli bir adımdır. Diğer şeylerin yanı sıra, daha çeşitli hava koşulları ve daha destansı HDR gökyüzü kutuları sunmamıza izin verecek. Ama bu yolun sonu değil, sadece bir kilometre taşı. Programcılarımızın ek motor optimizasyonları ve hızlandırmaları için daha fazla dahili projesi var ve önümüzdeki yıl daha fazla iyileştirme görmeyi umuyoruz. 1.40 sürümünün yeni kararlı noktasına ulaşmak, sanat departmanının gelecekte tamamen PBR etkinleştirilmiş bir boru hattı vizyonunu takip etmesine olanak tanıyacak, böylece görsel kalite daha da gelişmeli ve devam edecek.
Hem biz hem de toplum için zor bir dönem oldu ve henüz bitmiş değiliz. Yıllar boyunca devam eden desteğiniz, her güncelleme ve DLC ile oyunu yeni sınırlara taşımaya devam etmemiz için bize motivasyon veriyor. Tüm hayranlarımız olmasa burada olmazdık. Sabrınız için teşekkürler.

Pavel Sebor, CEO, SCS Software

blog.scssoft.com Blog Sayfasından Alıntıdır.

Yönetici Notu:

Yani bu yazıdan anladığımız, İberia DLC'si bu yeni hava güncellemesine bırakılıyor ikisi bir çıkarılacak ve 1.40 güncellemesinde bizlere hava modlarını devre dışı bıraktıracak yepyeni bir hava ortamı güncellemesi gelmiş olacak.
WORLD OF TRUCKS PROFİLİME GİTMEK İÇİN TIKLA!

BURADAN

YILDIZLI GECELER...

forumsimulator.com
Ara
Cevapla
#2
Oyun nerden nereye geldi vay be. Gulumseme Haber için teşekkürler.
forumsimulator.com
Ara
Cevapla
#3
(02.12.2020 - 20:54)attheparthe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oyun nerden nereye geldi vay be. Gulumseme Haber için teşekkürler.

Evet öyle oldu şahsen ben yeni havayı daha çok beğendim çok güzel oluyor
Rica ederim iyi forumlar dilerim Ifade (91)
WORLD OF TRUCKS PROFİLİME GİTMEK İÇİN TIKLA!

BURADAN

YILDIZLI GECELER...

forumsimulator.com
Ara
Cevapla
#4
Buda şuna sebep olacaktır artık bazı sistemler yeterli olmayabilir Gulumseme ellerine sağlık abi güzel haber
'' Biz 7 Yaşında Yağmurun Altında ' VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN ' Derken Şaka Yapmıyorduk .. ''

!! .. DADAŞBEY .. !!


Ara
Cevapla
#5
Güzel haber aziz paylaşım için teşekkürler Ifade (36)
Ifade (29)ÇILGIN P!YAN!ST :Ifade (29)
forumsimulator.com
Ara
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi