Reklam
Toplam Yorum: 6 || Toplam Görüntülenme: 4430
ETS2 Haber 1.31 Açık Beta
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Euro Truck Simulator 2 için 1.31 güncellemesi, ATS ile aynı nesil özellikleri içermekte. Farklar da var tabi ve bu yüzden ATS'den farklı olarak Açık Beta'ya hazır olmak için birkaç gün daha iç testlerini yapmamıza neden oldular.

forumsimulator.com

ATS 1.31 Açık Beta'sını paylaşırken bahsettiğimiz gibi, dorse kabloları, eklenen görünür simülasyonlardan sadece biri. Aynı zamanda, daha kesin bir görüş sağlayacak ve gerçek tır şöförlerinin görüşlerini sağlayacak, yeni ayna render kodları da var. Ek olarak, ETS2 bu güncelleme ile iki ana özelliğe kavuşuyor. İlk olarak, uzun süredir beklenen, rastgele yol olaylarını sonunda Avrupa'ya getirdik! Küçük kazalardan, yanmış araçlar veya acil iniş yapmış uçaklara kadar büyük kazanın olduğu düzinelerce yol olayları eklendi. Ek olarak, "Dorse Kabloları" konusuna kadar sakladığımız, Next-Gen Scania R ve Siçin 8x4 şasiler de sürprizlerimiz arasında!

forumsimulator.com

Küçük değişiklikler olarak, 1.31 size istek listesinden birkaç özelliği de getiriyor. İş ve yük bulma listesinde yeni filtreleme seçeneği ve gösterge paneli bilgisayarındaki daha kararlı çalışan yolculuk bilgisi ile tanışın. Her zamanki gibi, tonlarca ayarlamalar ve düzeltmeler yapmak zorunda kaldık. Bir kayda değer değişikliğimiz daha var, şu andan itibaren, oyunu yeniden yükleme veya yeniden başlatma yaptığınızda ya da oyun aracınızı başka bir konuma taşıdıysa ve siz de aracın içindeyseniz el freni her zaman otomatik olarak çekili olacak. Böylece aracınızın istem dışı hareketlerinden kurtulacaksınız. Bunların dışında, çeşitli ülkeler için plaka düzenlemesi de yaptık. Buna bağlı olarak, artık UK (ingiltere) dorsleri, plakalar yüzünden bağımsız araçlar olmaktan çıktı.

forumsimulator.com

Ayrıca, araçlar ve mod kategorisinde de bazı değişiklikler var. Şu sıralar, harita tasarımcılarımızın dokuları, malzemeleri ve yol bölümleri için bitki örtüsünü uygulamalarını sağlayacak devasa bir teknik değişikliğin içerisindeyiz. Tabi ki, bu olay mod yapımcılarının daha da ilerlemesine olanak sağlayacak. Tarihsel olarak, bellek ve disk alanını korumak için önceden tasarlanmış desenler ile "damga" kavramını kullandık, ancak bu yaklaşımı terk ediyoruz ve harita tasarımcılarının yüzey özelliklerini "fırça" ile "boya" yapmasına izin veriyoruz. Bu olay, harita tasarımlarının daha özgür ve esnek olmasını sağlayacak; bir harita tasarımcısı belirli bir arazi özelliğine ihtiyaç duyduğunda çalışmayı daha etkili hale getirecektir. Ancak, bu şu anlama geliyor, harita modlarının yeni sistemle yeniden oluşturulması ve yeniden kaydedilmesi gerekiyor. Bu yüzden bu olayı herkes kavrayana kadar, bir şeylerin yerine oturması gerekiyor. Harita içe aktarma kodunun temizlenmesi ile birlikte, çok eski harita modlarının (4.38 öncesi format) desteğini bıraktık, yani bu modlara artık yenileme yapılamayacak (en son şubat 2017 de kaydedilenler), artık oyunda çalışmayacaktır. Umarız bu olay, güncel kullanılan modlar için sıkıntı olmaz.

forumsimulator.com

Her neyse, yeni eklentilerin tadını çıkarın, ama lütfen şunu da unutmayın: Bu, sadece bir Açık Beta, kararlı bir versiyon olmadığı için hatalarla, kararsızlıklarla ve ilginçliklerle karşılaşabilirsiniz. Son versiyonu beklemek istiyorsanız, hiç sorun değil. Eğer işleri daha hızlı bir şekilde ilerletmemiz ile ilgileniyorsanız, tüm geri bildirimlerinizi forumumuza ve hata bildirimlerinizi bu bölüme yapmanızı isteriz.

Eğer Açık Beta'ya katılmak istiyorsanız, bu versiyonu, Steam'in "public_beta" sekmesinde bulabilirsiniz. Erişim için şu yolu takip edin: Steam istemcisi > KÜTÜPHANE > Euro Truck Simulator 2'ye sağ tık > Özellikler > BETALAR sekmesi > public_beta - 1.31 public beta. Şifre gerektirmez.

ANA ÖZELLİKLER:

- Araç ve dorse arasında güç/hava kabloları

- Geliştirilmiş ayna görüntüsü (kafa pozisyonu baz alınarak verilen FOV (görüş açısı), uygun şekilde kavis verilmiş aynalar)

- Rastgele yol olayları

- Scania R ve S için 8x4 şasi seçeneği

KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER:

- İş seçme ekranları için yeni filtre özelliği ve yük arama öğesi

- UK dorseleri artık bağımsız araçlar olmayacak

- Araç oluşumundan sonra, el freni otomatik olarak açık kalacak (g_park_brake_init)

- Ekran görüntüsü isim düzeni artık tarih saat şeklinde olacak

- Arttırılmış hassas yolculuk verileri (Gösterge paneli bilgisayarı ekranı)

- Yeni Opticruise şanzımanları için hızlandırılmış vites geçişleri

- Çeşitli ülkeler için düzeltilmiş/güncellenmiş plakalar (Belçika, Norveç, Polonya ve Çek)

- Düzeltilmiş torque converter (tork çevirici) kilidi

- Bayilerde ve tek seferlik işlerde hasarlı, tanımlanmış araçlar düzeltildi

- Dorse hasar raporlaması düzeltildi

- HDR interpolasyonu düzeltildi

ARAÇLAR / MODLAR:

- Harita editörü için yeni arazi boyama fırçası

- Eski haritalar için desteğin sonlandırılması (4.38 öncesi, fırçalardan dolayı)

- Mirror_data (ayna bilgisi)

- Bir dorse standalone (bağımsız) veya bağımlı olarak kaydedilebilecek

- Çeşitli vites uzunlukları

- Bayi araçları artık listede gözükmeyecek, oyun bütün birimleri verilen konumdan okuyacak

- Direksiyon döndürülebilirliği, artık direksiyon modelinden bağımsız

- Eski öznitelikler için desteğin sonlandırılması

Çeviri tamamen bana aittir. Nick ile birlikte alıntı yapabilirsiniz!!!

İyi Forumlar... Super
forumsimulator.com

WoTR Profile: WoTR
Youtube: Youtube

forumsimulator.com
K. Y.
#2
Çeviri için teşekkürler Gulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
bilgilendirme için teşekkürler burak kardeşim
forumsimulator.com
        
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Bilgi&Çeviri için teşekkürler kardeşim güzel paylaşım Ifade (36)
Ifade (29)ÇILGIN P!YAN!ST :Ifade (29)
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
5 Kişi Teşekkür Etti:
#5
Konu için teşekkürler abi.
Türkçe Konuş Çok Konuş
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 04.03.2024, 05:38 | Theme: MySkins | All edit: semih7106