Toplam Yorum: 14 || Toplam Görüntülenme: 3848
ETS 2 Freight
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
ETS2'de Nakliye

Eski ETS'de, oyuncu/şoför basitçe tek kişilik bir şirketti (Yani serbest tırcı idik, şirket işi filan yoktu Gulumseme ) GTS ve UKTS'de ise bir süre başka şirkete bağlı şekilde kendi paranızı kazandıktan sonra şirket kuruluyordu. Bazı eski 18WOS oyunlarımızda, hatırlarsınız ki 3 aşamalı, fakir bir işçiden şirket sahipliğine giden oyuncu gelişimi bile vardı (Burada SCS ufak bir soru sormuş, ben de aktarayım: Hatırlayan var mı? Bu üç aşamalı oyun Across America mıydı yoksa Pedal to the Metal mi?) ve ana menüden tek taşımalı görev ya da campaign modu ile başlama seçeneği koymayı da denedik.

Bunların tamamı oyunumuzu oynayan farklı oyuncu kitlelerini tatmin etme çabasıydı (Yani yine kobay faresiydik Gulumseme ). Olgun oyuncular bir kamyoncunun bütün hayatını konu alacak daha derin bir oynanış isterken (evet derinlik istiyoruz ama tırcının bütün günlük hayatını isteyen yok Acik-agizli-gulumseme ) genç kitle ise hemen devasa araçlar sürebileceği, şirketi saatlerce büyütmekle uğraşmayacağı bir oyun yapısı istiyor (Genç kitle derken? Çocuklar mı? Simülasyon oyunu bu kardeşim, onlara yönelik olacaksa Truck Racing filan koyun adını bari... )

ETS2'de bütün bu seçenekleri harmanlayıp, oyunu farklı modlara veya aşamalara bölmeden oyunculara kendi oynayış stillerini seçme şansı tanıdık.
Yani her zaman başka bir şirketten iş alma ve onların çekicisini sürme hakkınız olacak (bir şirkete bağlı çalışıyormuş gibi veya tek taşımalık oyun açmış gibi), ama aynı zamanda -kendi filonuzu kurduğunuzda- kendi çekicinizi sürebilir ve tam lojistik desteği verebilirsiniz. Oynayış esnasında istediğiniz zaman diğer moda geçebileceksiniz: Yani zaten ufak bir şirketin sahibi olmuş olabilirsiniz ama neden ilginç bir teklif geldiğinde monotonluğa biraz ara vermeyesiniz, özellikle de gelen teklif zorlu koşullara sahip ise ya da daha sizin alamadığınız egzotik bir çekiciyi kullanmanız isteniyorsa? (Burası biraz karışık olmuş, açıklamak gerekirse: Kendi şirketinizi kurduktan sonra bile diğer şirketlerden teklifler gelecek ki bunu resimde de görebilirsiniz, bu tekliflerden bazıları daha zorlu yapıya sahip olacaklar veya alamadığınız üst seviye bir çekiciyi kullanmanızı sağlayacaklar, tabi bu zorluğa göre de belirli bir para kazandırırlar, belki GTS'deki rütbe sisteminin gelişmiş halini bile entegre ederler. Bu sistem iyi işlenirse oyun içerisine, bir süre sonra bizi sıkan "monotonluk" duygusundan kurtulur ve oyunu çok daha uzunca bir süre oynayabiliriz.)

Bu özgür seçim farklı oyun stillerine sahip insanların tek bir oynanış yapısında birleşmesini sağlayacaktır ve oyuncuya ilerlemenin zevkini tattıracaktır. Kendi şirketini oluşturmakla uğraşmak istemeyen birisi sürekli bir işten diğerine atlayarak kendini geliştirebilir (daha iyi tır vs...) veya kısa sürede bir TIR imparatorluğu kurmak isteyen birisi direk bankadan kredi çekebilir ve diğer işlere hiç bakmadan kendi işine odaklanabilir."

Çeviriyi yapan Bloodin


forumsimulator.com

forumsimulator.com

forumsimulator.com

Ben şöyle özetliyim arkadaşlar bu haulinde hatırlarsanız şirkete giriyorduk herhangi bir malı seçip teslim ediyorduk.Oyun hep böyledi bir işçi gibi alıp götürüyorduk.GTS'de ise artık kendi şirketimizi falan kurmaya başladık daha bi farklı oldu ama bazı oyuncular içinde keşke haulindeki gibi özgür olsak istediğimizi götürüp getirsek falan deniyordu.Amaçları oyunda ikisinide koyup seçeneği bize bırakmak.Resimde zaten görünüyor seçiyoruz ve ona göre işe atılıyoruz.Güzel düşünce SCS.


NOT!!!Arkadaşlar ikinci resimde sol üstteki tır markalarına bir bakın bakalım. Ifade (9)
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
İlk yorum benden... Gozkirp
Her geçen gün daha da sabırsızlanıyorum...Ifade (24)
Demekki tüm markaların lisanslarını almışlar bravo...Ifade (9)
Teşekkür ederim kardeşim...Ifade (36)Ifade (36)
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Cok Degısık Farklı Bı Oyun Olcak Tesekkürler Kardes Ifade (16)
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Çıksın artık yeminle alacaktım ama giderek almaktan vazgeçip torrent ten indirip korsan oynamayı düşünmeye başladım oyun gecikmeye başladıkça. Onlar bekleyip heyecanı arttırmak isteyebilirler ama ben bekledikçe geriliyorum. Gerildikçe de alıp para kazandırmak yerine illegal dagıtıp onları zarara uğratmak geçiyor içimden. :@
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
Tüm Tırlar Lisanslı Şöförede Yükü Biz Veriyoruz Oh Ohh Ifade (9)
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 26.05.2018, 05:12 | Theme: MySkins | All edit: semih7106