Toplam Yorum: 28 || Toplam Görüntülenme: 55273
Bus Simulator 2012 Bilmeyenlerin Baştan Sona Yapmaları Gerekenler(16 Madde)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
1. Öncelikle oyun açılınca sizden yeni bir hesap oluşturmanızı isteyecek hesabınızı oluşturunca size bir "kullanıcı adı" ve "şifre" verecek onu mutlaka bir yere kaydedin.

2. Oyunu açtığınzda karşınıza bir ekran gelecek EINSTEIGER ve EXPERTE seçenekleri olan ekranda EINSTEIGER'i seçeceksiniz.

3. Zaman ayarlamanızı isteyince ayarlayın ama öncelikle saati ayarlayın öğlen saatlerinde almanız yararınıza olabilir. Ardından Tarihi ayarlayın.

4. Haritada otobüs işaretine doğru gidin ve kapının önünde iki tane tuş görünecek oraya yazı çıkınca tıklayın.

5. Otobüse girin ve C tuşuna basıp oturun.

6. Ardından P-E-P tuşlarına basın ama son bastığınız P Tuşunda otobüsün interiorundaki bütün ışıklar ve simgeler sönene kadar bekleyin.

7. 6 Tuşuna basıp çalıştırın yalnız 6 klavyenin üstündeki tuşlarındaki 6 yani NumPad değil.

8. Daha sonra Enter'a basıp bilgilerinizi girmeniz gerekecek sırasıyla en başta kaydettiğimiz 4 haneli "kullanıcı adı" ve "şifre"'nizi girin eğer doğru ise Dienstnummer diye bir ekran gelecek.

9. Ardından F7 tuşuna basıp bir hat alın ve orada yazan bilgileri 8 haneli bir numara verilecek ekranda Dienstnummer adında onu IBIS aletine girin ardından 3 haneli Linienummer numarasını girin F8 tuşuna basıp görebilirsiniz.

10. Hepsi tamamlanınca BEST tuşuna basın.

11. Otobüsü kaldırmak için önce Frene basıp PageUp tuşuna ve ardından yine Frene basılı tutarak önce backspace ardından insert tuşuna basın.

12. Önce size bir yol çizecek kırmızı bir yol haritada göreceksiniz o yolu takip ederek başlangıç noktanıza gidin.

13. Eğer ki yağmur yağıyorsa camlar buğlanacak demektir onun için ise NumPaddeki 4 tuşuna basıp sıcaklığı ayarlayın buğunun giderilmesi için en sıcağa ve ön cam işaretine butonları ayarlayın ve çalıştırın.

14. Kapı tuşları NumPaddeki 1,2 dir eğer körüklü otobüs aldıysanız(Körüklü otobüs almak içinde Garaja girdiğinizde bir tablo göreceksiniz solda kağıtların olduğu oraya gidince bir sarı yazı görünecek ona tıklayıp Gelenk-Bus seçeneğine tıklayın.)3.Kapı için NumPad 3 tuşunu kullanın.

15. En zor bölüm olan bilet satmaya geldik buraları çok ama çok dikkatli okuyun.

15.A : Şahıs otobüse binince bilet isterse eğer isteyecekleri tarz şunlardır Normal, Student, Invalde gibi biletler isteyeceklerdir Örneğin normal isterse enter tuşuna basıp alete gidiyoruz ve N tuşuna basıyoruz sonra mousenin sağ tıkına basıp verdiği parayı alıyoruz ve yine sağ tıka basıp alete geri dönüyoruz, şahısın verdiği parayı IBIS e giriyoruz ve BEST tuşuna birkaç kere basıyoruz ve bilet çıkıyor.

15.B : Para üstünü vermek içinde para makinesi var çekmece bölümünde ise kağıt paralar vardır eğer ki 20 Euro Falan verdiyse o çekmece hep açık dursun. Para üstünü verip yolcumuzu ağırlıyoruz.

15.C : Student için STUD tuşuna basıyoruz.

16. Son durağa geldiğimizde o seferin aynısını yani geldiğimiz yere geri gitmek için Yine ENTER a basıp IBIS aleti üzerindeki F tuşuna basıyoruz ve yine aletin üzerindeki Sağ Sol hareket tuşları ile Linie yi buluyoruz ve BEST e basıp Linienummer i tekrar giriyoruz 3 haneli olan numarayı bunun için eğer unuttuysak F8 e basıyoruz ve Linienummer yazan yerden 3 haneli numaramızı tekrar yazıp BEST e basıyoruz. Burada şimdi Ein yazısı gelecek yine F8 e basıp kontrol ediyoruz Ein yazıyorsa IBIS aletinde sağ sol ok işaretleriyle AUS u seçiyoruz ya da AUS yazıyorsa yine Ein i seçiyoruz ve 2.Seferimize çıkıyoruz.

Umarım bunlar size yardımcı olurGulumseme

Oyun kontrol tuşlarının tamamı forumda mevcutturGulumseme

İyi Forumlar ve İyi Oyunlar Super Gulumseme


K. Y.
5 Kişi Teşekkür Etti: betoner, Medelamun, xacort, NeVeRsLeEp, kickboks
#2
elıne saglık sagol Super
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Yararımız olursa ne mutluGulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Yararlı Bir Konu Olmuş...

Emeğine Sağlık Burak...
İmzalar İçin Yeni Düzenleme !!! Konuyu Okumak İçin Tıkla
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
(19.03.2012 - 01:43)CoBRa-DeWiL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yararlı Bir Konu Olmuş...

Emeğine Sağlık Burak...

Teşekkürler Kendi Deneyimlerimi Yazdım Gulumseme
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 21.05.2018, 08:13 | Theme: MySkins | All edit: semih7106