Toplam Yorum: 9 || Toplam Görüntülenme: 3723
Ankara'ya 250 Körüklü Otobüs
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilerin daha hızlı ve konforlu hizmet alabilmesini sağlamak amacıyla filosunu genişletiyor.

Avrupa'nın en çevreci araç filosuna sahip Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki bin 90'ı doğalgazlı, bin 786 araca; doğalgazlı, özürlü asansörlü, klimalı ve kameralı 250 körüklü otobüs daha ekliyor. Yeni otobüslerin alımı için ihale işlemlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ayından itibaren yeni araçları Başkent trafiğine çıkaracak.

Gelişen teknoloji ve Başkentlilerin şikayet ve ihtiyaçları doğrultusunda otobüs filosunu sürekli yenilediklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bin 90 tanesi doğalgazlı, bin 786 otobüsten oluşan ulaşım filosuna, tamamı yüksek teknolojiye sahip 250 adet yeni körüklü aracın daha ekleneceğini açıkladı.

EGO Genel Müdürlüğü'nün kurulduğu günden bugüne, hep ilklere imza attığına dikkat çeken Başkan Gökçek, "Otobüs sayısını belirli aralıklarla artırarak, sürekli güçlenen EGO Genel Müdürlüğü, bugün Türkiye'nin en çevreci filosuyla en kaliteli hizmeti veriyor. Başkent'te toplu taşımanın yüzde 27-30'u EGO otobüsleri ile yapılıyor. Gelişen teknoloji ile Başkentlilerin şikayet ve ihtiyaçları doğrultusunda filosunu sürekli yenileyen EGO Genel Müdürlüğü, 2007-2010 yılları arasında teslim alınan, 450 tanesi klimalı bin 90 doğalgazlı araç ile sadece Türkiye'ye değil Avrupa'ya da örnek oldu. Bünyesindeki toplam bin 786 adet otobüs ile Ankara'da yılda ortalama 200 milyon kişi taşıyan otobüs filosunu geliştirmek için de yeni otobüs alımı ihalesi tamamlandı." dedi.

EGO filosuna Temmuz ayından itibaren ilk parti 50 adet otobüsün katılacağı bilgisini veren Başkan Gökçek, "18 metre uzunluğundaki yeni otobüslerimiz de son teknolojik donanıma sahip olacak. Tek körüklü, 4 kapılı otobüslerin hepsinde özürlü asansörü, klima ve kamera bulunacak. Yine doğalgazla çalışacak olan araçlar 36 oturan ve 116 ayakta toplam 152 yolcu taşıyabilecek." diye konuştu.

Yeni körüklü otobüsler devreye girdikçe, 1991 model Ikarus marka ve verimli olmayan araçların hizmetten alınacağını kaydeden Başkan Gökçek, yeni araçların uzun hatlarda hizmet vereceğini açıkladı.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr

Bu habere yapacağım yorum şu: Ikarusların kalkması gerçekten beni üzdü, ama emektarların artık dinlenmesi lazım Ifade (47) 250 tane körüklü otobüse gelince diyeceğim şu, iyi bi haber. güzel olucak Gulumseme ancak araçların modelini bilmiyorum tam olarak. ama markası MAN. sanırsam şunlardan olacak :

forumsimulator.com

Forumda aktif değilim
Ulaşmak isteyenler:

Steam ID: steamcommunity.com/id/enescimen/

youtube.com/enescimen

eski tırcılardan kim kaldı
K. Y.
0 Kişi Teşekkür Etti:
#2
Man Lions Clasic Cng'Nin Körüklüsü Olacak Gulumseme

Paylaşım İçin Teşşekürler Ifade (24)
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Bizim Bursa'da genelde Mercedes -Benz O 345 C/Conecto
Kullanılıyor...
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#4
Sakaryada'da 10 tane var böyle otobüs.Ama onlar mercedes.
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#5
Bizden Bunlardan Var Kanka Sizinkiler Daha Lüks Olacak Ama Ifade (9)

forumsimulator.com
forumsimulator.com

Bunlar Bizim Belediyenin Acik-agizli-gulumseme Ifade (9)

Kırmızı lar Belediyenin Geri Kalanı Özel Halk Otobüsü Ifade (9) Bunların Fren Yapması Demek Ayakta Duranı Alkışlamak Demek Ifade (9)

forumsimulator.com

K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:Tarih: 23.05.2018, 11:53 | Theme: MySkins | All edit: semih7106