Reklam
Toplam Yorum: 2 || Toplam Görüntülenme: 1212
American Truck Simulator Haber 1.31 Açık Beta
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Bugünden itibaren American Truck Simulator 1.31 Açık Beta güncellemesini erişilebilir yapıyoruz. Bu sefer, bilinen birkaç hata ile birlikte, biraz zorlu başladık, fakat, bu güncellemeyi sonuca hızlıca ulaştırmak için geri dönüşleri ve rapor edilenleri şimdiden toplamaya başladık. ETS2 için 1.31 Açık Beta güncellemesinin birkaç gün içinde çıkması işten bile değil.

forumsimulator.com

Bu güncelleme, oyunlarımız için birkaç yeni şeyin karışımından oluşuyor. Bunlar, sizler araç gerçekçiliğine odaklandığınız için, dorse kablolaması (birkaç seçenek ile birlikte) ve geliştirilmiş ayna işlevselliğinden oluşmakta. Kaşifler, Yosemite Ulusal Parkı'ndaki CA120 anayolunu sunuyorlar - Ulusal parklarda, ticari araçlar için birkaç kural bulunmakta, bu kurallara uyma tavsiyemizi dikkate alın. Ve sonunda, üç versiyonu ile birlikte yeni alt damper dorselerimiz de hazır.

forumsimulator.com

Ayrıca birkaç küçük değişiklikler de var; 1.31 güncellemesi, oyuncuların istek listesinden birkaç şeyi de getiriyor. İş ve yük bulma listesinde yeni filtreleme seçeneği ve gösterge paneli bilgisayarındaki daha kararlı çalışan yolculuk bilgisi ile tanışın. Her zamanki gibi, tonlarca ayarlamalar ve düzeltmeler yapmak zorunda kaldık. Bir kayda değer değişikliğimiz daha var, şu andan itibaren, oyunu yeniden yükleme veya yeniden başlatma yaptığınızda ya da oyun aracınızı başka bir konuma konumlandırdıysa ve siz de aracın içindeyseniz el freni her zaman otomatik olarak çekili olacak. Böylece aracınızın istem dışı hareketlerinden kurtulacaksınız.

forumsimulator.com

Ayrıca, araçlar ve mod kategorisinde de bazı değişiklikler var. Şu sıralar, harita tasarımcılarımızın dokuları, malzemeleri ve yol bölümleri için bitki örtüsünü uygulamalarını sağlayacak devasa bir teknik değişikliğin içerisindeyiz. Tabi ki, bu olay mod yapımcılarının daha da ilerlemesine olanak sağlayacak. Tarihsel olarak, bellek ve disk alanını korumak için önceden tasarlanmış desenler ile "damga" kavramını kullandık, ancak bu yaklaşımı terk ediyoruz ve harita tasarımcılarının yüzey özelliklerini "fırça" ile "boya" yapmasına izin veriyoruz. Bu olay, harita tasarımlarının daha özgür ve esnek olmasını sağlayacak; bir harita tasarımcısı belirli bir arazi özelliğine ihtiyaç duyduğunda çalışmayı daha etkili hale getirecektir. Ancak, bu şu anlama geliyor, harita modlarının yeni sistemle yeniden oluşturulması ve yeniden kaydedilmesi gerekiyor. Bu yüzden bu olayı herkes kavrayana kadar, bir şeylerin yerine oturması gerekiyor. Harita içe aktarma kodunun temizlenmesi ile birlikte, çok eski harita modlarının (4.38 öncesi format) desteğini bıraktık, yani bu modlara artık yenileme yapılamayacak (ens on şubat 2017 de kaydedilenler), artık oyunda çalışmayacaktır. Umarız bu olay, güncel kullanılan modlar için sıkıntı olmaz.

Her neyse, yeni eklentilerin tadını çıkarın, ama lütfen şunu da unutmayın: Bu, sadece bir Açık Beta, kararlı bir versiyon olmadığı için hatalarla, kararsızlıklarla ve ilginçliklerle karşılaşabilirsiniz. Son versiyonu beklemek istiyorsanız, hiç sorun değil. Eğer işleri daha hızlı bir şekilde ilerletmemiz ile ilgileniyorsanız, tüm geri bildirimlerinizi forumumuza ve hata bildirimlerinizi bu bölüme yapmanızı isteriz.

ANA ÖZELLİKLER:

- Araç ve dorse arasında güç/hava kabloları

- Geliştirilmiş ayna görüntüsü (kafa pozisyonu baz alınarak verilen FOV (görüş açısı), uygun şekilde kavis verilmiş aynalar)

- Yosemite'e giden yeni yol eklendi (CA120)

- Yeni dorseler (Alt damper dorsesi)

KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER:

- İş seçme ekranları için yeni filtre özelliği ve yük arama öğesi (daha sonra eklenecek)

- Araç oluşumundan sonra, el freni otomatik olarak açık kalacak (g_park_brake_init)

- Ekran görüntüsü isim düzeni artık tarih saat şeklinde olacak

- Arttırılmış hassas yolculuk verileri (Gösterge paneli bilgisayarı ekranı)

- Torque Converter (tork çevirici) kilidi düzeltildi

- Bayilerde ve tek seferlik işlerde hasarlı, tanımlanmış araçlar düzeltildi

- Dorse hasar raporlaması düzeltildi

- HDR interpolasyonu düzeltildi

ARAÇLAR / MODLAR:


- Harita editörü için yeni arazi boyama fırçası

- Eski haritalar için desteğin sonlandırılması (4.38 öncesi, fırçalardan dolayı)

- Mirror_data (ayna bilgisi)

- Bir dorse standalone (bağımsız) veya bağımlı olarak kaydedilebilecek

- Çeşitli vites uzunlukları

- Bayi araçları artık listede gözükmeyecek, oyun bütün birimleri verilen konumdan okuyacak

- Direksiyon döndürülebilirliği, artık direksiyon modelinden bağımsız

- Eski öznitelikler için desteğin sonlandırılması

Çeviri tamamen bana aittir. Nick ile birlikte alıntı yapabilirsiniz!!!

İyi Forumlar... Super
forumsimulator.com

WoTR Profile: WoTR
Youtube: Youtube

forumsimulator.com
K. Y.
#2
bilgilendirme için teşekkürler burak kardeşim
forumsimulator.com
        
K. Y.
Cevapla
0 Kişi Teşekkür Etti:
#3
Çeviri ve bilgilendirme için teşekkürler kardeşim güzel detaylandırmalar var Ifade (36)
Ifade (29)ÇILGIN P!YAN!ST :Ifade (29)
forumsimulator.com
K. Y.
Cevapla
4 Kişi Teşekkür Etti:Benzer Konular
Tarih: 31.10.2020, 00:52 | Theme: MySkins | All edit: semih7106